به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، سیدامیر طباطبایی،دبیر کارگروه کودک و نوجوان کنگره ملی شهدای قم با اشاره به اقدامات انجام شده در قالب کارگروه کودک و نوجوان کمیته فرهنگی هنری ستاد کنگره شهدای استان قم، با بیان این که رمان خلبان شهید عباس اکبری در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، سیدامیر طباطبایی،دبیر کارگروه کودک و نوجوان کنگره ملی شهدای قم با اشاره به اقدامات انجام شده در قالب کارگروه کودک و نوجوان کمیته فرهنگی هنری ستاد کنگره شهدای استان قم، با بیان این که رمان خلبان شهید عباس اکبری در حال آماده‌سازی است، اظهار کرد: این شهید یکی از شاخص‌ترین شهدای ارتش در استان قم بود و در طول هشت سال جنگ حدود ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت پرواز‌های موثر داشته است.

او اضافه کرد: شهید اکبری در عملیات مهم اچ۳ که فیلمی هم از آن ساخته شده است جزو تیم پروازی بود و دقیقا یک روز بعد از پذیرفته‌شدن قطع‌نامه در خاک عراق هواپیمای ایشان مورد اصابت قرار می‌گیرد و بعد از ۱۳ سال پیکر این شهید والامقام به کشور برمی‌گردد؛ این شهید عزیز با اینکه دانش‌آموخته آمریکا و انگلیس بود، اما در هشت سال جنگ  کارنامه درخشانی دارد.

دبیر کارگروه کودک و نوجوان کنگره ملی شهدای قم عنوان کرد: پژوهش‌های لازم درخصوص این شهید انجام شده است و گفت و گو‌هایی با خانواده و نزدیکان شهید هم داشته‌ایم و مراحل نگارش به همت خانم اکرم الف‌خانی شروع شده است.

او  تولید سرود، نمایش، طراحی و تولید بازی‌های فکری و دیجیتال، نگارش رمان، تولید فیلم‌های کوتاه، آیتم‌های گرافیکی، برگزاری اجلاسیه شهدای نوجوان قم را از جمله وظایف این کارگروه ذکر کرد و افزود: بیش از یک سوم شهدای دفاع مقدس نوجوان بودند.

طباطبایی  افزود: در حوزه دفاع مقدس کمتر آثار قهرمان محور ویژه کودکان و نوجوانان تولید شده و این غفلت به وضوح قابل مشاهده است.

دبیر کارگروه کودک و نوجوان کنگره ملی شهدای قم گفت: در حوزه کودک و نوجوان باید سرمایه‌گذاری بیشتر و هوشمندانه‌تری شود، در این کارگروه دنبال آمار نیستیم که بگوییم چه تعداد فیلم تولید کردیم، سعی می‌کنیم بیشتر به سمت تولید آثاری برویم که مورد علاقه کودکان باشد.

او  با بیان این که در حوزه خلبانان شهید استان برای کودک و نوجوان برنامه‌هایی را تدارک دیدیم تا آن‌ها را معرفی کنیم، اذعان کرد: خلبانی و پرواز برای کودکان بسیار جالب است و از این درگاه می‌توانیم گام بلندی در معرفی و الگوسازی شهدا برداریم.