به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، مریم سادات پناهنده،معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش قم اعلام کرد: کودکانی که متولد نیمه دوم سال ۹۳ و نیمه اول سال ۹۴ هستند امسال مشمول گذراندن دوره پیش دبستانی هستند. او ادامه داد: برای ثبت نام در استان قم […]

جزئیات دوره رایگان آموزش پیش دبستانی در قم اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، مریم سادات پناهنده،معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش قم اعلام کرد: کودکانی که متولد نیمه دوم سال ۹۳ و نیمه اول سال ۹۴ هستند امسال مشمول گذراندن دوره پیش دبستانی هستند.

او ادامه داد: برای ثبت نام در استان قم پایگاه‌هایی از سوی نواحی چهارگانه آموزش و پرورش تدارک دیده شده است که خانواده‌ها فقط یک بار مراجعه حضوری برای ثبت نام انجام می‌دهند و سایر فعالیت‌ها به صورت مجازی دنبال خواهد شد.

پناهنده  با تاکید بر این که این دوره کاملاً رایگان است، گفت: اگر نوآموزی در این دوره‌ها حضور فعال داشته باشد و این فعالیت از سوی کارشناسان ما رصد و تایید شود در پایان سال تحصیلی گواهینامه پایان دوره پیش دبستانی به آنان اعطاء می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان قم با اشاره به این که آمار اسمی پنج ساله‌های استان قم بیش از ۲۵ هزار نفر است، اظهار کرد: ثبت نام دوره پیش دبستانی که از ابتدای این هفته آغاز شده  است  تا پایان مهرماه ادامه دارد و از ابتدای آبان ماه آموزش‌های رسمی دنبال می‌شود.