مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم:

نمایشگاه فرهنگی، هنری، ورزشی شب‌های فیروزه‌ای افتتاح می‌شود

مقیمی گفت: نمایشگاه فرهنگی، هنری، ورزشی شب‌های فیروزه‌ای با ۳۳ غرفه و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان قم امشب با حضور مدیران استان و کلان‌شهر قم افتتاح می‌گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم از برگزاری چهارمین برنامه این سازمان در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار داشت: نمایشگاه فرهنگی، هنری، ورزشی شب‌های فیروزه‌ای با ۳۳ غرفه و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان قم امشب با حضور مدیران استان و کلان‌شهر قم افتتاح می‌گردد.

 مقیمی با اشاره به اینکه تمامی غرفه‌های این نمایشگاه به‌صورت زنده فعالیت خواهند کرد، افزود: همه فعالین نمایشگاه شب‌های فیروزه‌ای، محصولات خود را با کیفیت مناسب و قیمت نازل‌تر از بازار با توجه به سال رونق تولید، عرضه خواهند نمود.

وی با تأکید بر اینکه پیرو تعیین شعار سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید»، تصریح کرد: انجمن‌های حاضر در این نمایشگاه، فعالیت زنده و ارائه آثار هنری با حضور هنرمندان انجام خواهند داد.

مقیمی افزود: غرفه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با حضور تعدادی از هنرمندان صنعتگر از قبیل هنرمندان نمدبافی، گلیم‌بافی، معرق‌کار و منبت‌کار برپا خواهد بود و در غرفه‌ای با همکاری اداره کل امور روستایی و عشایر استانداری قم، شاهد حضور تولیدکنندگان روستانشین و عشایر استان و ارائه فروش محصولات تولیدی آنها مانند: عرقیات و سفال خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم به حضور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم اشاره کرد و توضیح داد: با حضور مربیانِ متخصص در سه حوزه ادبی، فرهنگی و هنری به مخاطبان ۷ تا ۱۷ سال، آموزش و خدمات لازم در این غرفه ارائه خواهد شد.

وی از حضور جمعیت هلال‌احمر به‌منظور ارائه مشاوره و خدمات مقدماتی پزشکی و ثبت‌نام داوطلبان به‌عنوان بخش دیگری از این نمایشگاه خبر داد و افزود: آستان قدس رضوی نیز به‌منظور معرفی ظرفیت‌های نمایندگی استان قم و ارائه محصولات فرهنگی و پاسخگویی به مردم در این نمایشگاه حاضر است.

مقیمی در بخش دیگری به غرفه اداره کل ورزش و جوانان جهت برگزاری مسابقات ورزشی مختلف از قبیل: دارت، فوتبال دستی، تنیس، بازی‌های فکری و… در سنین مختلف و مستقل برای خانم‌ها و آقایان اشاره کرد و گفت: اداره کل دادگستری استان قم نیز در این نمایشگاه به ارائه خدمات پیشگیرانه و آگاهی‌بخش از معضلات و مفاسد اجتماعی برای والدین و جوانان خواهد پرداخت.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم از بیست و شش اردیبهشت‌ماه تا دوم خردادماه را به‌عنوان زمان برگزاری نمایشگاه یاد کرد و افزود: شب‌های فیروزه‌ای هر شب در محوطه شهرداری  قم از ساعت ۲۲ الی ۳۰ دقیقه بامداد برپا خواهد بود.