۱۹۶ واحد مسکن مهر در شهر سلفچگان قم بلاتکلیف مانده است

– اخبار استانها – داریوش بلدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، در رابطه با مسکن مهر و واگذاری واحدهای باقی‌مانده و نحوه واگذاری اظهار داشت: در حال حاضر به‌جز شهر سلفچگان هیچ واحدی به‌عنوان مسکن مهر برای واگذاری نداریم. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم افزود: در شهر سلفچگان از مجموع ۵۲۴ […]

– اخبار استانها –

داریوش بلدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، در رابطه با مسکن مهر و واگذاری واحدهای باقی‌مانده و نحوه واگذاری اظهار داشت: در حال حاضر به‌جز شهر سلفچگان هیچ واحدی به‌عنوان مسکن مهر برای واگذاری نداریم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم افزود: در شهر سلفچگان از مجموع ۵۲۴ واحد مسکن مهر در قالب انبوه‌سازی ۲۲۸ واحد آن ساخته و به متقاضیان واگذار شده است و ۱۹۶ واحد مسکونی باقیمانده به علت عدم وجود متقاضی بلاتکلیف مانده است.

وی سپس با ارائه تعریفی از طرح هادی و اجرای آن در روستاها گفت: طرح هادی روستایی طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی و تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را برحسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های ساماندهی فضا و سکونتگاه‌های روستایی با طرح‌های جامع ناحیه تعیین می‌کند.

بلدی به تعداد طرح هادی که در روستاهای استان اجراشده اشاره و تصریح کرد: تاکنون در ۱۵۷ روستا از روستاهای استان قم طرح هادی تهیه‌شده و در ۱۳۲ روستا نیز طرح هادی اجراشده است.

اصفهان| نخستین کتابخانه مسکن مهر کشور در شهرضا افتتاح شدواگذاری عرصه مسکن مهر با کمترین قیمت/ استقبال مردم از طرح فروشآغاز ساخت ۷ هزار و ۶۰۰ مسکن امید در پردیس/ ۵ هزار و ۲۰۰ مسکن مهر افتتاح شد

وی در ادامه به مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد مسکن قم در سال ۹۸ اشاره و عنوان کرد: واگذاری ۷۵۰ قطعه زمین روستایی و تملک ۱۰۰ هکتار زمین روستایی برای تشکیل و واگذاری به روستایی و صدور ۲ هزار جلد سند روستایی و صدور ۱۱۵۰ فقره استعلام فنی پروانه ساختمانی روستایی ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های این اداره کل در سال ۹۸ هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم در پایان خاطرنشان کرد: احداث ۴۷۰ واحد مسکن در شهر قم که از این تعداد ۲۷۰ واحد مسکونی در میدان جوان و ۲۰۰ واحد مسکن اجتماعی در منطقه پردیسان قم هستند از دیگر برنامه‌های این اداره کل در سال ۹۸ هستند.