قم|جشنواره کتابخوانی رضوی از مصادیق رونق فرهنگ به شمار می‌رود

– اخبار استانها – حجت‌الاسلام امیرعطاالله جباری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، اظهار داشت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. وی افزود: هدف برگزاری جشنواره رضوی ترویج فرهنگ […]

– اخبار استانها –

حجت‌الاسلام امیرعطاالله جباری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، اظهار داشت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف برگزاری جشنواره رضوی ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک اهل بیت (ع) به‌ویژه امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمدبن موسی (ع) با بخش ویژه سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد (ع) است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی از مصادیق رونق فرهنگ و مذهبی به شمار می‌رود، گفت:۱۲ عنوان کتاب در سه رده سنی کودک، نوجوان و جوان و بزرگسال در این جشنواره معرفی می‌شود.

قم|جشنواره رضوی سبب افزایش سرانه مطالعه در کشور شده استجشنواره رضوی در ایلام فرصتی برای دیده شدن آثار هنرمندان جوان استاکران آخرین فیلم‌های جشنواره رضوی؛ میزان تاثیرگذاری ۱۳ دوره جشنواره رضوی بررسی شود

جباری با اشاره به اینکه نهمین جشنواره رضوی در دو بخش فردی و خانوادگی برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره به دو شیوه مکتوب و الکترونیکی برگزار می‌شود و در هر دوره از ویژگی‌های خاصی برخوردار بوده است که از جمله آن می‌توان به انتخاب ۱۲ عنوان کتاب با سلایقی متفاوت و در رده‌های سنی مختلف اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره رضوی همچون دوره‌های گذشته با خلاقیت و نوآوری همراه است و از ظرفیت فضای مجازی نیز استفاده کرده است، علاقمندان می‌توانند در هر گروه سنی، تمامی کتاب‌های مخصوص خود را مطالعه و با شیوه‌هایی که ذکر شد در مسابقه شرکت کنند.