شهرداری قم «خانه بازی کودک» راه‌اندازی کند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حسن بختیاری در نود و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر که عصر روز گذشته در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد اظهار داشت: شهرداری باید در زمینهٔ فرهنگی به دین خود در قبال نسل آینده […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حسن بختیاری در نود و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر که عصر روز گذشته در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد اظهار داشت: شهرداری باید در زمینهٔ فرهنگی به دین خود در قبال نسل آینده اهتمام بیشتری به خرج دهد.

وی با اشاره به لایحه اخذ مجوز اصلاح ماده ۵ قانون بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی افزود: برای اجرای این لایحه باید اصلاح فرایند صورت گرفته و از ادامه ایجاد معضل برای شهروندان جلوگیری شود.

نایب‌رئیس شورای شهر قم با بیان لایحه اخذ مجوز اصلاح ماده ۵ قانون بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی گفت: از زمان تصویب این لایحه درگیری خاصی بین شهرداری و تأمین اجتماعی استان اتفاق افتاده اما در این‌ بین بهترین راهکار در این زمینه رفع برخی مشکلات ایجاد شده است.

بختیاری تأکید کرد: خانه‌های بازی کودک امری بوده که در تمام شهرهای کشور در حال شکل‌گیری بوده و شایسته بوده که شهرداری قم نیز در این عرصه مهم ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: هدف شهرداری رسیدن به سیاست مدیریت یکپارچه شهری بوده و  دراین‌بین زیر بار نرفتن در پذیرفتن مسئولیت خان‌های بازی کودک به‌هیچ‌وجه شایسته نهادی چون شهرداری نیست.

لبخند کودکان؛ راه‌اندازی مهد کودک در مناطق سیل‌زده پلدختر + فیلمنرخ شهریه مهد کودک‌ها در سال ۹۷ ابلاغ شدقزوین| طرح غربالگری شنوایی کودکان ۳ تا ۵ سال در ۴۰ مهد کودک استان قزوین اجرا می‎شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قم نیز با اشاره به بر لایحه مجوز آیین‌نامه اجرای خانه بازی ابراز کرد: بهزیستی، سازمان تبلیغات، علوم پزشکی، آموزش‌وپرورش چهار نهاد رسمی درزمینهٔ کودکان و صدور مجوزهای لازم برای فعالیت‌های نهادهای مرتبط هستند.

ابوالقاسم مقیمی گفت: در شهرهای دیگر خانه‌های بازی به‌صورت مستقیم توسط شهرداری‌ها اداره می‌شود اما به دلیل برخی مسئولیت‌های فرهنگی زیر بار چنین رفتن مسئولیتی برای شهرداری‌ها با استقبال همراه نمی‌شود.

وی عنوان کرد: تأمین زیرساخت‌های لازم ازنظر مکان، استقرار بانوی کارشناس و نظارت در ارائه مجوز برای راه‌اندازی خانه‌های بازی کودک باید انجام بگیرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: مبحث استاندارد و دیگر ضوابط اماکنی در صدور مجوز خانه بازی کودک باید به‌درستی سنجیده شود، هرگونه بروز شکایت از سوی همسایه‌ها و یا قوه قضاییه با ابطال اعتبارنامه خانه بازی کودک همراه است.

مقیمی با اشاره به حساسیت‌های موجود در راه‌اندازی خانه بازی کودک در قم ابراز کرد: در صورت انتقال و جابه‌جایی مکان خانه بازی کودک نیز باید مجوز جدید ازنظر تأمین زیرساخت‌های لازم انجام بگیرد.

وی تأکید کرد: خانه‌های بازی مصداق نگهداری کودک نبوده و از همین رو وظیفه‌ای بر بهزیستی نیست، در این قبیل از خانه‌های بازی صرفاً فعالیت‌های تفریحی انجام‌شده و مباحث محتوایی برای آن در دیده نشده است.