تخصیص اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان جهت اجرای پروژه های اطراف حرم مطهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم با اشاره به اهمیت پروژه های اطراف حرم و هسته مرکزی شهر، اظهار کرد: این پروژه هابایستی بر اساس اولویت بندی اجرایی شوند. استاندار قم با […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم با اشاره به اهمیت پروژه های اطراف حرم و هسته مرکزی شهر، اظهار کرد: این پروژه هابایستی بر اساس اولویت بندی اجرایی شوند.

استاندار قم با بیان لزوم برنامه ریزی در حوزه بافت های فرسوده در قم، اضافه کرد: با توجه به جایگاه مذهبی قم و لزوم توجه به مرکزیت حرم در حوزه گردشگری و زیارتی، اصلاح وضعیت اطراف حرم مقدس حضرت معصومه (س) دارای اهمیت محوری است. 

سرمست همچنین با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته ای سه نفره  از نمایندگان استانداری، شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی قم ذیل شورا، ادامه داد: با اولویت بندی تخصیص زمین ۴۸ هکتاری از اراضی ملی واقع در منطقه پردیسان، جهت تعیین تکلیف پروژه های اطراف حرم با رعایت مسائل حقوقی و اماکن متعلق به میراث فرهنگی اقدام شود.