آب‌رسانی به روستاهای مسیر قم-تهران ۶۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
آب‌رسانی به روستاهای مسیر قم-تهران ۶۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
علی جان صادق‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: پروژه‌های اولویت‌دار که فاقد محل تأمین اعتبار هستند مجتمع آب‌رسانی مسیر قم- تهران و مجتمع قیام است که برای به سرانجام رسیدن 62 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علی جان صادق‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به آخرین اقدامات در زمینه تأمین آب در روستاهای استان اظهار داشت: در سال ۹۸ از محل اعتبارات ملی ۲۴ میلیارد تومان در اختیار شبکه آب و فاضلاب قرار گرفت که این اعتبارات برای مجتمع‌های آب‌رسانی اولویت‌دار و تک روستاها تخصیص یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه کل اعتبار بودجه ۷۳۲ میلیارد تومان و مصوب استان ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است، افزود: از محل اعتبارات استانی ده پروژه با اعتبار هشت میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان مصوب بوده و از تبصره‌های بودجه ۹۸، یکصد و پنجاه میلیون یورو جهت آب‌رسانی به روستاها پیش‌بینی‌شده بود که ۱۸ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان تخصیصی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه برای ۹ پروژه مصوب استان ۹ میلیارد ۵۸۰ میلیون اعتبار مصوب شده است، گفت: از چهار ردیف بودجه، مبلغ  ۳۲۴ میلیارد ریال اعتبار مصوب داشتیم که ۲۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان دریافت کردیم.

صادق‌پور با بیان اینکه آب‌رسانی به تک روستاها و مجتمع‌های آب‌رسانی جزو اولویت شرکت آب و فاضلاب استان است، ابراز کرد: ۲۰ میلیارد و۵۵۱ میلیون اعتبار ابلاغی در این زمینه داریم.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم اعتبارات کل مصوب بخش روستایی ۳۰ میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومان بوده که نسبت به سال گذشته کاهش‌یافته است و پروژه‌های شاخصی که در استان انجام‌شده و یا در حال انجام است عمدتاً پروژه‌های روستایی هستند که عمده روستاهای استان را شامل می‌شود و در بخش‌های مختلف توزیع‌شده است.

وی یادآور شد: آب‌رسانی به مجتمع‌های اولویت‌دار در حال انجام بوده و در حال اتمام است که شامل هشت مجتمع می‌شود که در بخش‌های مختلف به‌صورت عادلانه در سطح استان توزیع‌شده است و برای اتمام آن ۵۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

صادق پور با بیان اینکه مجتمع‌های آب‌رسانی کهک، قمرود، قاهان، جعفرآباد، کرمجگان و مجتمع قیام در اولویت آب‌رسانی هستند، ادامه داد: ۱۴ روستایی که در مسیر تهران – قم قرارگرفته‌اند یکی از مجتمع‌های مشکل‌دار و حاد است که در سال‌های گذشته قرار بوده این پروژه سال‌های گذشته به اتمام برسد اما هنوز با هدف‌گذاری اولیه فاصله دارد و برای اتمام آن حدود ۶۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم مطرح کرد: پروژه‌های اولویت‌دار که فاقد محل تأمین اعتبار هستند مجتمع آب‌رسانی مسیر قم- تهران و مجتمع قیام است که برای به سرانجام رسیدن ۶۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با تأکید بر اینکه شهر قنوات با کمبود جدی آب روبرو است، خاطرنشان کرد: برای آب‌رسانی به روستاهای دستجرد و جعفریه مشاور در حال کار است اما نتوانسته‌ایم اعتبارات آن را پیش‌بینی کنیم.