معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم مطرح کرد:

جذابیت خدمات فرهنگی شهرداری برای جوانان در نیمه شعبان

سامع گفت: ما شاهد فعالیت سازمان فرهنگی شهرداری با مباحث خیلی خوب در زمینهٔ محتوای دینی، دفاع مقدس، ورزش و تفریح، تولید ملی و... بودیم که جذابیت خیلی خوبی را برای نوجوانان و جوانان فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید امیر سامع معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم در بازدید از ستاد فرهنگی شهرداری قم در مسیر پیاده‌روی نیمه شعبان در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم قم بابیان اینکه طبق آماری که به من دادند، ۴۰ درصد ایستگاه‌های مسیر پیاده‌روی خدمات فرهنگی ارائه می‌کنند، اظهار داشت: ما شاهد فعالیت سازمان فرهنگی شهرداری با مباحث خیلی خوب در زمینهٔ محتوای دینی، دفاع مقدس، ورزش و تفریح، تولید ملی و… بودیم که جذابیت خیلی خوبی را برای نوجوانان و جوانان فراهم کرده است.

وی با تصریح بر اینکه عمده استقبال‌کنندگان دوست دارند که این خاطرهٔ خوب را حتی در شب‌های چهارشنبه و جمعه و یا حتی نیمه شعبانِ سال بعد تکرار کنند و این موفقیتی است برای همه‌کسانی که خدمات ارائه می‌کنند، افزود: این موضوع پیرو دستور شهردار قم مبنی بر بسترسازی حضور پتانسیل عظیم فرهنگی قم در سطح شهر به مناسبت‌های مختلف بوده و همین‌که بتوانیم این فرصت را فراهم کنیم یعنی به وظیفه‌مان عمل کرده‌ایم.

سامع راهپیمایی نیمه شعبان را اتفاق نادری دانست که جنبه‌های مختلفی دارد و نکته اصلی را باور و اعتقادات مردم نسبت به بحث ظهور عنوان کرد که می‌تواند مسئله زندگی سازی باشد و گفت: هدف از ظهور، پوشش همین آرمان‌هاست و امسال توجه بیشتری به پیاده‌روی شده که از کودکان تا کهن‌سالان و خانواده‌ها، همه با خیال راحت‌تری از این خدمات استفاده کرده‌اند.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم از مباحث ترافیکی، خدماتی، ایمنی و انتظامی در کنار هم به‌عنوان موفقیت نسبی در نیمه شعبان یاد کرد و یادآور شد: ما در سال‌های گذشته، پیاده‌روی را در بخش کندروی بلوار پیامبراعظم داشتیم و مقداری محدودیت‌های فضا و امکانات داشتیم که امسال با مسدود کردن مسیر، این مشکل حل شد و فضای آماده‌تری داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: کار اصلی را مرم انجام می‌دهند و شهرداری قطره‌ای است در این سیل خروشان و هرکسی در این صحنه باشد، اهمیت و ابهت آن را می‌بیند، اما ما آموزش ایمنی را در اولویت مباحث داشتیم که خدمات و چینش پارکینگ‌ها و خدمات جانبی آن موردتوجه بوده و امسال یک بسته از مباحث خدمت‌رسانی داشتیم که به‌طور مثال در سال گذشته ۵ خط انتقال زائرین به جمکران داشتیم و امسال به ۸ خط ارتقا پیدا کرد.

علاوه بر این مسیرهایی برای افرادی که علاقه‌مند به حضور با خودروی شخصی در مسجد جمکران بودند تدارک دیده شد و از این حیث که مجموعه‌ای از خدمات با اطلاع‌رسانی خوبی کنار هم جمع شد می‌شود به‌عنوان کارهای امسال یاد کرد.