رئیس ستاد سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم علوم دینی طلاب خبر داد:

حضور نخبگان قرآنی ۵۲ کشور در سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن

اسدی با اشاره به استقبال قابل‌توجه طلاب علوم دینی از سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن در قم خاطرنشان کرد: 234 نفر از نخبگان قرآنی از 52 کشور جهان در این مسابقات شرکت کرده‌اند که نسبت به دوره دوم با رشد قابل‌توجهی همراه شده است.

به گزارش نسیم قم، حسین اسدی عصر امروز در نشست خبری سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم علوم دینی طلاب که در سالن جلسات اوقاف و امور خیریه برگزار شد اظهار داشت: توجه به بخش معارفی قرآن کریم از ویژگی‌های مهم این دوره از مسابقات است.

وی با اشاره به سطح بالای سومین دوره مسابقات قرآن طلاب علوم دینی افزود: از آنجایی‌ که مخاطبان این مسابقات یکی از اقشار تأثیرگذار در سطح جامعه هستند، محتوای مسابقات به نحوی تنظیم‌ شده که متناسب با خروجی حوزه‌های علمیه باشد.

رئیس ستاد سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم علوم دینی طلاب تأکید کرد: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در بخش‌های دانش‌آموزی، بانوان، نابینایان و بزرگ‌سالان در تهران در حال برگزاری است  و سومین دوره  مسابقات طلاب علوم دینی نیز در قم برگزار می‌شود.

اسدی با اشاره به استقبال قابل‌توجه طلاب علوم دینی از سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن در قم خاطرنشان کرد: ۲۳۴ نفر از نخبگان قرآنی از ۵۲ کشور جهان در این مسابقات شرکت کرده‌اند که نسبت به دوره دوم با رشد قابل‌توجهی همراه شده است.

وی با بیان مراحل برگزاری دوره نهایی سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم علوم دینی طلاب در قم گفت: مراحل مقدماتی مسابقات به‌صورت مجازی انجام‌شده و نخبگان مسابقات به تعداد ۵۲ نفر در ۵ رشته از ۳۳ کشور دنیا برگزیده‌شده‌اند.

رئیس ستاد سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم علوم دینی طلاب ادامه داد: مراسم اختتامیه و تجلیل از نفرات برگزیده این دوره از مسابقات ۲۴ فروردین‌ماه در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) با حضور اقشار مختلف مردم و علما حوزه علمیه برگزار می‌شود. سخنران این مراسم آیت‌الله مکارم شیرازی است.

وی ادامه داد: از تمام ۵ قاره جهان در این مسابقات شرکت‌کننده وجود داشته و از این منظر سطح مسابقات کاملاً جهان‌شمول است. به دلیل مشکلات سیاسی امکان حضور داوران و قاریان کشور مصر در این مسابقات فراهم نشده است.

رئیس ستاد سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم علوم دینی طلاب گفت: با وجود این که قاریان و اساتید مصر علاقه بسیاری برای سفر به ایران دارند اما متأسفانه با رفتارهای خصمانه دولت متبوع این کشور امکان حضور آن‌ها در ایران میسر نمی‌شود.