استاد حوزه علمیه:

فرهنگ محرم و عاشورا باعث پویایی و نشاط در جامعه اسلامی شده است

آیت الله واعظ موسوی گفت: دشمنان این موضوع را می‌دانند اگرفرهنگ محرم و عاشورا از شیعیان گرفته شود این مذهب هم مثل دیگر مذاهب کم تأثیر و بی احساس می‌شود و از پویایی و نشاط و تأثیر گذاری تهی می‌شود.

به گزارش نسیم قم، امام حسین (ع) سومین امام همام شیعیان برای ترویج معارف دینی و احیای سنت رسول خدا اقدامات اساسی انجام داد و در این مسیر جان خود را فدا کرد. ایستادگی در برابر ظلم، تبیین فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر و نماز از جمله مهم‌ترین اقداماتی بود که امام حسین (ع) نسبت به آن‌ها تاکید داشت.

نهضت عاشورا و حرکت در این مسیر با تبعیت و تداوم سنت‌های اباعبدالله (ع) امکان پذیر است و شیعیان برای پایداری خط مقاومت حسینی باید در همه ابعاد زندگی خود امام حسین (ع) را اسوه و الگوی خویش قرار دهند.

آیت الله سید محمد واعظ موسوی رئیس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در قم، اظهار داشت: مبارزه با ظلم و طاغوت درس مهمی است که قیام اباعبدالله (ع) به همه بشریت داده است. امروز هرکسی که علیه ظلم و ستم و تعدی حرکتی درهر گوشه ای از دنیا انجام می‌دهد قیام امام حسین (ع) را به عنوان الگو و اسوه خویش معرفی می‌کند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نظام اسلامی ثمره خون شهدا است و با مهندسی امام راحل به ثمر نشسته است، افزود: رشادت‌های رزمندگان اسلام و مراجع تقلید و مدیریت مقام معظم رهبری خاری در چشم استکبار شده است، حرکت جهادی اباعبدالله (ع) الگویی است که با معرفی دقیق آرمان‌های امام حسین (ع) ملت را در همین مسیر حفظ کرده و درس فراموش نشدنی دیگری به همه کسانی که قصد تعدی دارند داده باشیم.

رئیس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه با اشاره به اینکه فرهنگ محرم و عاشورا به عنوان میراث بزرگ اهل بیت (ع) و امام حسین (ع) در سازندگی تاریخ تشیع نقش مهمی داشته است، گفت: امروز دشمن برای اینکه بتواند مفهوم شهادت را از فرهنگ شیعی بگیرد به هر وسیله ای چنگ زده و از هر شیوه ای در این زمینه استفاده می‌کند.

آیت الله واعظ موسوی عنوان کرد: دشمنان این موضوع را می‌دانند اگرفرهنگ محرم و عاشورا از شیعیان گرفته شود این مذهب هم مثل دیگر مذاهب کم تأثیر و بی احساس می‌شود و از پویایی و نشاط و تأثیر گذاری تهی می‌شود.

وی با تصریح بر اینکه زمینه برای الگوگیری از قیام امام حسین (ع) وجود دارد، افزود: برای اقشار مختلف جامعه در عرصه عاشورا الگوهای مناسبی برای تبعیت وجود دارد، گام برداشتن در مسیر معنویت و احیای نمازو زنده نگه داشتند فرایض الهی از جمله درس‌های ماندگاری و جاودانه ای است که قیام امام حسین (ع) به انسان‌ها فرا داده است.