استاندار قم:

بازدیدهای میدانی جایگزین جلسات پشت‌میزنشینی مدیران در قم می‌شود

سرمست استاندار قم گفت: از امسال تمام جلسات اقتصادی استان به‌صورت متناوب از حالت پشت‌میزنشینی خارج‌شده و بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی به‌صورت یک جلسه در میان انجام خواهد شد.

به گزارش نسیم قم، بهرام سرمست عصر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع رونق تولید که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با مدیریت درست منابع باید در مسیر تحقق رویکرد کلان رونق تولید اقدامات ارزنده‌ای در سال جدید برداشته شود.

وی افزود: در سال مالی امسال بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان جذب و پرداخت‌شده و امید می‌رود تا پایان اردیبهشت‌ماه با جذب ۱۱۰ میلیارد دیگر، تمام سهمیه ۹۰۰ میلیارد تومانی استان از محل تسهیلات رونق تولید پرداخت شود.

استاندار قم با انتقاد از برگزاری جلسات بی‌مورد و بی‌اثر مستمر در استان گفت: از امسال عارضه‌یابی جلسات استانی اجرایی می‌شود، برنامه محوری جلسات استانی از استانداری قم آغازشده و با هرگونه برگزاری جلسات بی‌مورد و بدون خروجی از این به بعد برخورد جدی می‌شود.

سرمست با انتقاد از روحیه منفعلانه مدیران استانی در مطالبه حقوق و نیازهای استانی از مرکز، ابراز کرد: سفر مسئولان ملی به قم باید از وضعیت تشریفاتی و دیدوبازدیدهای صرف خارج‌شده و به فرصتی برای انعکاس مطالبات استانی و پیگیری مشکلات و معضلات قم تبدیل شود.

وی با اشاره به افزایش جلسات میدانی مدیران استانی در واحدهای تولیدی و گردشگری اضافه کرد: از امسال تمام جلسات اقتصادی استان به‌صورت متناوب از حالت پشت‌میزنشینی خارج‌شده و بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی به‌صورت یک جلسه در میان انجام خواهد شد.

استاندار قم ادامه داد: جلسات رونق تولید باید در دو سطح راهبری و اجرایی انجام شود تا از این مصوبات جلسات قدرت اجرایی پیدا کند. متأسفانه تصمیمات کلان و در سطح ملی سبب می‌شود تا بسیاری از نظرات کارشناسی و کمیته‌های فرعی استان از قدرت و اعمال‌نظر ساقط شود.

سرمست با ابراز تأسف از ادامه مشکلات و موانع تولید و اشتغال در استان گفت: متأسفانه باوجوداینکه درک درستی از مشکلات تولید و اشتغال در بین مسئولان وجود دارد اما نوعاً راهکار و راهبردی هنوز برای از بین بردن مشکلات و موانع تدوین‌نشده است.

وی تأکید کرد: اگر مشکلات تولید و اشتغال حل نشود، به‌صورت قهری امسال نیز اهداف اقتصادی تعیین‌شده از شعار سال به‌صورت کامل محقق نخواهد شد.

استاندار قم گفت: نیمه دوم امسال همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و رونق تولید در استان قم برگزار می‌شود. در این همایش اجازه ارائه مقالات صرف دانشگاهی داده نمی‌شود و به‌جای آن فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان قم به‌صورت شایسته‌ای به سرمایه گذران عرضه‌شده و توجیه سرمایه‌گذاری در آن‌ها به‌صورت دقیق عملیاتی خواهد شد.

سرمست ابراز کرد: حقیقت این است که استان قم ظرفیت سرمایه‌گذاری دارد اما قانع کردن سرمایه‌گذاران برای هزینه کردن در استان بر عهده مسئولان استانی است تا فرصت‌های قابل‌عرضه استان به‌صورت درست و منطقی به سرمایه‌گذاران معرفی کنند.

استاندار قم با اشاره به برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قم اضافه کرد: برای اینکه همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری از حالت تشریفاتی خود خارج شود باید از تکرار اشتباهات گذشته در برگزاری همایش‌های مشابه خودداری شود. سطح این همایش بین‌المللی بوده و از تمام ظرفیت‌های ممکن استفاده خواهد شد.