معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خبر داد:

جشن های نیمه شعبان از ۲۰ فروردین آغاز خواهد شد

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران آغاز جشن‌های نیمه شعبان و دهه مهدویت را از سه‌شنبه 20 فروردین اعلام کرد و گفت: افتتاحیه این جشن‌ها با آیین خطبه‌خوانی خادمین آغازشده و اختتامیه جشن‌ها نیز در عصر 15 شعبان با آیین شکرگذاری خادمین پایان خواهد یافت.

به گزارش نسیم قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین یاسین حسین‌آبادی امروز در نشست خبری جشن‌های نیمه شعبان و دهه مهدویت، با اشاره به اهمیت توجه به برگزاری این جشن‌ها در مسجد مقدس جمکران و کشور اظهار داشت: امسال با ورود به گام دوم بیانیه چشم‌انداز مسجد مقدس جمکران با شعار ” پاسخگویی رغبت‌انگیز” پاسخگویی به نیازهای زائران در اولویت همه بخش‌های مسجد مقدس جمکران قرارگرفته است.

وی از افزایش جشن‌های نیمه شعبان از یک روز و یک‌شب به ده روز خبر داد و افزود: جشن‌های نیمه شعبان و دهه مهدویت به ۱۰ روز افزایش‌یافته و نه‌تنها در قم بلکه در کشور و در جهان به آن پرداخته می‌شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران آغاز جشن‌های نیمه شعبان و دهه مهدویت را از سه‌شنبه ۲۰ فروردین اعلام کرد و گفت: افتتاحیه این جشن‌ها با آیین خطبه‌خوانی خادمین آغازشده و اختتامیه جشن‌ها نیز در عصر ۱۵ شعبان با آیین شکرگذاری خادمین پایان خواهد یافت.

وی با بیان شعار برنامه‌های دهه مهدویت با عنوان ” تمدن نوین اسلامی برای آمادگی برای ظهور” گفت: برنامه‌ها در بخش‌های مراسمات، جنگ‌ها، کارگاه‌ها و مشارکت مردمی برگزارشده و میزان مشارکت مردمی و جذب مردم معیار ارزش گزاری حقیقی خواهد بود.

حسین‌آبادی برنامه‌های تدارک دیده‌شده در ایام دهه مهدویت را بیش از ۱۰۰ برنامه دانست و اظهار داشت: آیین خطبه‌خوانی سه‌شنبه ۲۰ فروردین و برنامه ویژه غبارروبی برای بانوان در روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ساعت ۹ صبح در مسجد مقام ازجمله برنامه‌های دهه مهدویت مسجد جمکران است.

وی از اجتماع جوانان مهدویت و عاشورایی سراسر کشور در جمعه ۲۳ فرودین با سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان نیز در مسجد مقدس جمکران خبر داد و خاطرنشان کرد: همایش پیر غلامان مهدوی امسال برای سال دوم در۲۷ فروردین برگزارشده و از افراد مؤثر در برگزاری دعاهای ندبه تجلیل می‌شود همچنین در این مراسم از نشان ندبه انتظار و نشان پیر غلام مهدوی رونمایی خواهد شد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: همایش نرجسانه که روز چهارشنبه ۲۸ فروردین برگزار می‌شود یکی از نقاط شاخص برنامه‌های حوزه مهدویت و بانوان بوده که به مقام حضرت نرجس پرداخته و از بانوان فعال مهدویت تجلیل می‌شود.

وی همایش پیوند فیروزه‌ای برای زوج‌هایی که در یک سال گذشته در مسجد جمکران عقد کرده‌اند را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و افزود: کرسی ملی تلاوت آیات مهدوی جمعه ۳۰ فرودین ساعت ۱۸ در مسجد جمکران برگزارشده و برنامه دیگری که برای این روز تدارک دیده‌شده پیاده‌روی بزرگ “قدمی برای ظهور” است که با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی برگزار می‌شود.

حسین‌آبادی تصریح کرد: مجموعه برنامه‌هایی که برای دهه کرامت برنامه‌ریزی‌شده است با همکاری بعث، اداره کل اوقاف و امور خیریه و آستانه مقدس امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و شاه‌چراغ به‌صورت هم‌زمان و سراسری در کشور برگزار می‌شود.