فرماندار قم:

نیروهای امداد و نجات برای مقابله با سیلاب در قم مستقر می‌شوند

فرماندار قم با تأکید بر استقرار اورژانس، نیروی انتظامی و هلال‌احمر در مناطق ۸گانه شهر قم برای مقابله با سیلاب تصریح کرد: همچنین لازم است در اطراف سد کبار و سد سنجگان نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر و اورژانس مستقر شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مرتضی حیدری در جلسه ستاد تسهیلات زائران استان قم که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد با اشاره به مسئولیت ستاد مدیریت بحران در راستای بسته شدن منطقه رودخانه اظهار داشت: محیط‌زیست باید فعال‌ترین نهاد در جهت خدمت‌رسانی به شهروندان و فراهم کردن وسایل رفاه امنیت مسافران در روز طبیعت باشد.

وی با اشاره به لزوم ثبت فعالیت‌های فرهنگی نهادهای مختلف افزود: تأمین اقلام موردنیاز مردم در نقاط مختلف استان ضروری است و باید با اصناف مناطقی که با تراکم جمعیت بیشتری دارد هماهنگ شده و اقلام مورد نیاز زائران فراهم شود.

حیدری با اشاره به لزوم افزایش اقامه نماز جماعت در بوستان‌های استان خاطرنشان کرد: لازم است کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی طی روزهای آینده در حالت آماده‌باش قرار بگیرند.

وی با تأکید بر لزوم استقرار اورژانس، نیروی انتظامی و هلال‌احمر در مناطق ۸گانه استان تصریح کرد: لازم است اطراف سد کبار و سد سنجگان نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر و اورژانس مستقر شوند تا از به وقوع پیوستن حوادث ناگهانی جلوگیری شود.

فرماندار قم با اشاره به‌ضرورت ظرفیت‌سازی در حرم مطهر حضرت(س) و مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: استان قم به‌عنوان یک شهر مقدس، مأمن و پناهگاه زائران است که با ورود به شهر اهل‌بیت(ع) امنیت و آرامش بر قلوب زائران حاکم می‌شود.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم نیز با اشاره به آمار ترافیکی کلیه جاده‌های فرعی و اصلی استان از ساعت ۸ صبح روز ۲۵ اسفند تا ۸ صبح امروز اظهار داشت: تعداد ۱۰۴ مورد تصادف به اورژانس استان اعلام‌شده که از این تعداد ۲۹۶ مجروح داشتیم.

مهدی فراهانی خاطرنشان کرد: از ۲۹۶ مجروح حاصل از تصادفات جاده‌ای، تعداد ۲۳۸ نفر به بیمارستان منتقل‌شده و ۵۸ نفر به‌صورت سرپایی در محل حادثه درمان شده‌اند.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم خاطرنشان کرد: در روز گذشته دو تصادف داشتیم که متأسفانه ۵ نفر در جاده و یک نفر در سطح شهر جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به کاهش آمار تصادفات سال جدید نسبت به سال گذشته تصریح کرد: در سال ۹۷ تعداد ۲۳۰ تصادف جاده‌ای ،۳۲۲ مجروح و ۵ مورد فوت درصحنه داشتیم که در مقایسه با سال جدید خوشبختانه با کاهش آمار تصادفات مواجه هستیم.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم با اشاره به حالت آماده‌باش ۳۲۰ نیروی عملیاتی اورژانس عنوان کرد: تعداد ۱۱ مورد پرواز بالگرد داشتیم که منجر به انتقال ۳۰ مجروح به بیمارستان شهید بهشتی و بیمارستان امام رضا(ع) شد.

وی با تأکید بر امدادرسانی ۵۲ خودرو آمبولانس به مجروحان ابراز کرد: از ۳۰ نفر مجروح که توسط بالگرد به بیمارستان منتقل شدند تعداد ۲۸ نفر مربوط به حوادث ترافیک جاده‌ای و ۲ نفر مربوط به حوادث غیرترافیکی هستند.