مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم:

تیم‌های مهار سیلاب در سد کبار و سنجگان قم تشکیل شد

محمد گلفشان مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم از تشکیل دو تیم مهارکننده سیلاب در سدهای سنجگان و کبار و همچنین استقرار بالگرد امدادرسان هلال‌احمر در منطقه سلفچگان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمد گلفشان پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائران که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد با اشاره به حالت آماده‌باش ۱۶ پایگاه ثابت و سیار امداد هلال‌احمر اظهار داشت: تعداد ۸۵ نیروی عملیاتی پزشک و امدادگر جهت امدادرسانی به شهروندان و زائران در حالت آماده‌باش قرار دارند.

وی با اشاره به روند خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی در قم افزود: تاکنون تعداد هزار و ۸۸۵ حادثه‌دیده تحت درمان قرار گرفته‌اند اما خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم.

گلفشان با اشاره به وارد نشدن هیچ‌ گونه خلل به معاینه حجاج در سال جاری خاطرنشان کرد: ۳۰۷ تیم عملیاتی و تعداد ۱۳۲ نفر اسکان اورژانسی در مقر جاده‌ها انجام‌شده است.

وی با تأکید بر انجام ۵۱ مورد عملیات آب‌گرفتگی و سه مورد نجات در کوهستان و همچنین دو مورد نجات از کویر خاطرنشان کرد: تعداد ۵۰ جوان امدادگر، داوطلب امدادرسانی به شهروندان و زائرین هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قم با تأکید بر تشکیل دو تیم مهارکننده سیلاب در دو سد سنجگان و کبار و همچنین استقرار بالگرد امدادرسان در منطقه سلفچگان عنوان کرد: تعداد ۵۰۰ بسته غذایی و ۳ هزار و ۵۰۰ جفت چکمه به استان گلستان فرستاده‌ شده است.

وی با اشاره به‌احتمال بارش امروز و فردا در منطقه کهک افزود: استقرار و تقویت نیروهای امداد و نجات اورژانس و هلال‌احمر به‌ویژه در محور وفس موردنیاز است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قم با تأکید بر احتمال شکسته شدن سدهای استان تصریح کرد: استقرار نیروهای آتش‌نشانی مناطق مختلف در روز طبیعت بسیار ضروری است تا در صورت بروز آتش‌سوزی، احتمال آسیب‌رسانی به حداقل برسد.