مدیربنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) خبر داد:

بر گزاری همایش جایگاه مبلغان جهان اسلام در بیانیه گام دوم انقلاب در قم

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی شاهرودی با اعلام خبر برگزاری همایش اولین دوره مهارت‌های کاربردی تبلیغ با رویکرد تربیتی مبلغان جهان اسلامی و گام دوم انقلاب در قم گفت: این همایش روز یکشنبه در سالن قدس مدرسه امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر هاشمی شاهرودی در گفتگو با خبرنگاران با عنوان “اولین دوره مهارت‌های کاربردی تبلیغ با رویکرد تربیتی مبلغان جهان اسلامی و گام دوم انقلاب”، با اشاره به پیشینه تأسیس بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع) از سوی مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی اظهار داشت: حدود ۷ سال قبل آیت الله شاهرودی دستور دادند که درباره‌ خانواده و بحث‌های پیرامونی آن کار شود.

وی ادامه داد: با توجه به این که دشمنان نهاد اصیل خانواده را نشانه گرفته و در حال تخریب آن هستند و این امر در رسانه‌های و فیلم‌های ساخته شده به وضوح قابل مشاهده است، بر اساس سیره اهل‌بیت(ع) و قرآن و تجربه ۴۰ ساله‌ای که برخی اساتید در این زمینه داشته‌اند، شروع به فعالیت جامع در این زمینه کرد‌ه‌ایم.

وی افزود: به منظور تبیین نقش‌ تک تک اعضای خانواده، رابطه خانواده با دیگر خانواده‌ها، همسایه و جامعه، تحقیقات گوناگونی درباره نقش و جایگاه خانواده در اسلام انجام شده و دستاوردهای خوبی به دست آمده است، به همین منظور به جهت نقش سازنده خانواده طلاب در جامعه ابتدا تحقیقات خود را از‌ روحانیت شروع‌ کردیم، چراکه طلاب ابتدا باید خود دارای خانواده خوبی باشند تا بتوانند این بحث را به جامعه تعمیم دهند.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی شاهرودی مطرح کرد: از این رو یکسری دوره‌های آموزشی را مخصوص طلاب ایرانی و غیر ایرانی آغاز کرده و یکسری آموزش‌ها داده شد که در نتیجه تعدادی از طلاب زن و مرد در این زمینه مربی شده و در برخی استان‌ها در حال فعالیت هستند.

وی با بیان این که در دوره اخیر به مدت ۶ روز، دوره تبلیغی با رویکرد تربیتی برای طلاب غیر ایرانی با همکاری جامعه المصطفی انجام شد، گفت: اختتامیه این دوره یک‌شنبه ۲۶ اسفندماه سال جاری با عنوان “جایگاه مبلغان جهان اسلام در بیانیه گام دوم انقلاب” در مدرسه امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

مدیربنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) در ادامه به اهمیت و شکوه پیاده روی اربعین و تأثیر تبلیغ تربیتی در این مراسم اشاره و بیان کرد: با توجه به جمعیت ۲۰ میلیونی در پیاده‌روی اربعین، فرصتی ویژه در اختیار مبلغان قرار داده شده است، بنابراین مبلغان باید بدانند که در حرکت اربعین چه جایگاهی دارند.

وی ادامه داد: به منظور این که من مبلغ و روحانی در مسیر اهل‌بیت(ع) حرکت کنم، ابتدا باید بدانم که چطور برخورد کنم، در بنیاد این مسیر را مشخص کرده‌ایم که هر کسی سلیقه خود را دارد و این امور را نقش بندی کرده‌ایم که نوع برخورد با هرکسی از هرجای دنیا متناسب با خود آن افراد باشد و این حرف برداشت از سیره اهل‌بیت(ع) است.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی شاهرودی افزود: از این رو با همکاری جامعه‌ المصطفی این دوره‌ها راه‌اندازی شد و حدود ۸۰۰ طلبه خارجی از ۴۰ کشور مختلف در آن شرکت کردند تا بتوانند با دیگران رابطه مناسبی برقرار کنند و همه حرکات تربیتی به سمت اربعین سوق داده شود و شعار ما در این مسیر علمی و تبلیغی «زوارالحسین انصار الحجه» است، یعنی کسی که زائر اهل‌بیت(ع) است، باری از دوش حضرت بقیه‌الله(ع) برمی‌دارد.

شایان ذکر است، این همایش از ساعت ۱۳ الی ۱۵ روز یک‌شنبه ۲۶ اسفندماه سال جاری در سالن قدس مدرسه امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و حجج اسلام والمسلمین عباسی ریاست جامعه‌المصطفی، سیدمحمدباقر هاشمی شاهرودی مدیربنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) و محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت به سخنرانی خواهند پرداخت.