طبع مردم در راهبردهای کلان فرهنگی در نظر گرفته شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم، مدیرعامل سازمان فرهنگی،‌ هنری ورزشی و دست‌اندرکاران معرفی چهل مسجد شاخص در قالب جشنواره بزرگ فرهنگی «چله سرو» ، با بیان اینکه دو نگاه در امور فرهنگی وجود دارد، اظهار داشت: یک نگاه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم، مدیرعامل سازمان فرهنگی،‌ هنری ورزشی و دست‌اندرکاران معرفی چهل مسجد شاخص در قالب جشنواره بزرگ فرهنگی «چله سرو» ، با بیان اینکه دو نگاه در امور فرهنگی وجود دارد، اظهار داشت: یک نگاه این بوده که مراسمی با تشریفاتی و لوازمی برگزار شود و نگاه دوم اینکه آن برنامه باید متناسب با اهداف نظام باشد.

وی با اشاره به اینکه در مکان‌های خاستگاه انقلاب، باید به اهداف نظام، توجه بیشتری نمود، خاطرنشان کرد: در شهر قم به ویژه باید متناسب با شرایط و جایگاه آن تصمیم‌گیری و اقدام شود و همچنین با توجه به اینکه شهرداری با کمک مردم اداره می‌شود، مردم نیز انتظارات بیشتر و اجرایی‌تری از آن دارند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با تصریح بر اینکه خواسته مردم مهم است، اما باید توجه شود که با موازین هم سازگار باشد، افزود: در راهبردهای کلان فرهنگی، طبع مردم هم تعریف شود.

وی با تأکید بر اینکه اصناف می‌توانند مؤید، مروج و مبلغ باشند، یادآور شد: اصناف در قم بسیار مؤثر هستند و آنها را باید در تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی شهر، مدنظر داشت.

امام‌جمعه قم با یادآوری یاد شهدای ۱۵خرداد و لزوم توجه بیشتر به آنها گفت: مبدأ انقلاب ما حادثه ۱۵خرداد و نقش شهیدان این واقعه است که باید زنده نگه‌داشته شود.