۱۶۰۰ دانش‌آموز دختر قمی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند
۱۶۰۰ دانش‌آموز دختر قمی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند
سرهنگ امیر جعفری، معاون هماهنگ کننده سپاه استان از آغاز اعزام 1600 دانش‌آموز دختر مقطع متوسطه دوم به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم با بیان اینکه تا پایان بهمن ماه، هزار و ششصد دانش آموز دختر به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند گفت: از یکشنبه ۹ بهمن ماه اعزام راهیان نور دانش‌آموز قمی آغاز شد و این دانش آموزان در مقطع متوسطه دوم مشغول به تحصیل هستند که به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

سرهنگ امیر جعفری افزود: دانش آموزان در ده مرحله و هر بار در قالب چهار اتوبوس تا پایان بهمن ماه راهی اردو‌های راهیان نور می‌شوند.

دبیر ستاد راهیان نور استان قم گفت: راهیان نور فرصت مغتنمی است که بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش دهیم. نسل نوجوان ما با حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس با رشادت ها، از جان‌گذشتگی های مردان و زنان این سرزمین از نزدیک آشنا می شوند و با حضور در یادمان های شهدا از آنها در زندگی و تحصیل مدد می گیرند.

وی افزود: در آذرماه امسال حدود ۷۰۰ دانش آموزان پسر مدارس متوسط دوم استان قم در قالب اردو‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند و اعزام دانش آموزان دختر قمی دومین سری از اعزام به مناطق عملیاتی و یادمان‌های جنوب کشور است.

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم