دیوار نگاره‌های انقلابی و نماد چهل سالگی انقلاب رونمایی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم با اشاره به آغاز انقلاب اسلامی از پس‌کوچه‌های شهر قم و اینکه قم خاستگاه انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: بااینکه شروع نهضت از قم به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بوده اما متأسفانه در منظر عمومی شهر، کمتر شاهد […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم با اشاره به آغاز انقلاب اسلامی از پس‌کوچه‌های شهر قم و اینکه قم خاستگاه انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: بااینکه شروع نهضت از قم به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بوده اما متأسفانه در منظر عمومی شهر، کمتر شاهد نشانه‌هایی از انقلاب اسلامی هستیم.

وی با تصریح بر اینکه مجموعه شهرداری برای رفع این نقیصه، مجموعه برنامه‌هایی را به‌منظور هویت‌سازی شهر قم برنامه‌ریزی کرده است، افزود: شاید دلیل اینکه مقام معظم رهبری اعتقاد به این داشتند که قم انقلابی کمتر دیده می‌شود، کم‌کاری مجموعه دستگاه‌های فرهنگی باشد و برای تقویت هویت انقلابی شهر و تکثیر آن به‌دست نسل جدید، لازم است تا اقدامات لازمی صوت گیرد.

مقیمی شناساندن چهره‌ها و اماکن شاخص انقلابی برای نسل جدیدی که انقلاب و جنگ را تجربه نکرده‌اند و از چهره‌های انقلاب که در جوانی و میان‌سالی، نهضت انقلاب اسلامی را رقم زده‌اند، دارای شناخت کافی نیستند، ازجمله اقداماتی دانست که در فضای عمومی شهر و متناسب با جایگاه قم باید انجام شود.

وی گفت: در همین راستا یکی از مجموعه برنامه‌های طراحی‌شده، «دیوار نگاره‌های شهری» با دو هدف زیباسازی منظر شهری با تصاویر مرتبط با انقلاب اسلامی و دوم، ایجاد جریان فرهنگی متناسب با قمِ انقلابی در سطح شهر است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم بابیان اینکه با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری قم، فراخوان حضور طراحان هنرمند استان منتشر گردید، عنوان کرد: تعدادی از طرح‌های منتخب در حال اجرا است که بخشی از این کار تا پایان دهه فجر امسال و بخشی نیز تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

مقیمی خاطرنشان کرد: همین‌طور المانی در راستای شعار مجموعه تبلیغات اسلامی با عنوان افتخار به گذشته و امید به آینده در دست اجراست تا در اوایل سال آینده به‌عنوان نماد چهل سالگی انقلاب مورد بهره‌برداری گیرد.