گرامیداشت سالروز ورود امام راحل به قم در قالب چله سرو
گرامیداشت سالروز ورود امام راحل به قم در قالب چله سرو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی مقیمی امروز جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اجرای جشنواره چله سرو گفت: سرفصل های چله سرو در ۲۰ محور تعریف شده و از شهریور ماه کار خود را آغاز کرده و تاکنون نیز ۷۰ درصد کار انجام شده است. مدیرعامل سازمان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی مقیمی امروز جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اجرای جشنواره چله سرو گفت: سرفصل های چله سرو در ۲۰ محور تعریف شده و از شهریور ماه کار خود را آغاز کرده و تاکنون نیز ۷۰ درصد کار انجام شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم بیان داشت: یکی از برنامه ها معرفی ۴۰ مسجد شاخص با تراز انقلاب اسلامی است که در حال انجام بوده و در این مساجد المان ویژه نیز نصب می شود.

وی بیان داشت: در بخش سرود ۶۰ گروه اجرای برنامه داشته اند که پنجشنبه داوری آنها انجام می شود و نفرات و گروه های برگزیده مشخص خواهند شد.

مقیمی از اجرای پرده خوانی با موضوع انقلاب خبر داد و گفت: این طرح نیز که روایت انقلاب است در مدارس اکران می شود که برنامه ریزی های لازم با همکاری آموزش و پرورش انجام شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم به زیباسازی شهری با موضوع چله سرو و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ۷ دیوارنگاری در این زمینه با موضوع انقلاب اسلامی در حال انجام است که سازمان زیباسازی شهرداری در دستور کار دارد.

وی گفت: اجرای ۱۰ برنامه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی را با کمک حوزه هنری در دستور کار داریم که مهمترین آنها کوچه ها و روایت انقلابیون نهضت در قم بوده که مورد استقبال قرار گرفته است.

مقیمی تصریح کرد: یکی از بخش ها مادران چشم انتظار است که ۱۰۰ مادر شهید مفقودالاثر داریم که در این بخش تا این لحظه ۳۰ فیلم کوتاه و ۶۰ فیلمنامه ارسال شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم از برگزاری جشنواره پرچم خبر داد و گفت: نقاشی پرچم یکی از این اقدامات است که تاکنون ۴۰ هزار اثر به جشنواره ارسال شده و از سوی دیگر عکس پرچم را نیز در دستور کار داریم.

وی به برگزاری ایستگاه های نشاط اشاره کرد و گفت: ۸۰ ایستگاه نشاط درجه یک و دو با کمک مساجد دایر می شوند و در ۲۶ مسجد و محله رونمایی از پلاک شهید داشته ایم که به ۴۰ مسجد و محله می رسد.

مقیمی به اجرای جشنواره فرزندان انقلاب اشاره کرد و گفت: در این جشنواره ۳ هزار نفر آقا و ۱۵۰۰ خانم در ۹۶ مسجد فعالیت کردند.

وی تولید نرم افزار شهدای شاخص انقلاب اسلامی، برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر، اجرای پروژه بیت امام راحل و مجموعه انتقال اندیشه های امام و محتوا سازی و… را از دیگر برنامه های جشنواره چله سرو عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: مجموعه اقدامات با کمک همه دستگاه های استان و مشارکت بسیج و کانون مساجد و هیئت های مذهبی طراحی شده است و تا ۱۰ اسفند سالروز ورود امام راحل به قم ادامه خواهد داشت.