گرامیداشت سالروز ورود امام راحل به قم در قالب چله سرو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی مقیمی امروز جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اجرای جشنواره چله سرو گفت: سرفصل های چله سرو در ۲۰ محور تعریف شده و از شهریور ماه کار خود را آغاز کرده و تاکنون نیز ۷۰ درصد کار انجام شده است. مدیرعامل سازمان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی مقیمی امروز جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اجرای جشنواره چله سرو گفت: سرفصل های چله سرو در ۲۰ محور تعریف شده و از شهریور ماه کار خود را آغاز کرده و تاکنون نیز ۷۰ درصد کار انجام شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم بیان داشت: یکی از برنامه ها معرفی ۴۰ مسجد شاخص با تراز انقلاب اسلامی است که در حال انجام بوده و در این مساجد المان ویژه نیز نصب می شود.

وی بیان داشت: در بخش سرود ۶۰ گروه اجرای برنامه داشته اند که پنجشنبه داوری آنها انجام می شود و نفرات و گروه های برگزیده مشخص خواهند شد.

مقیمی از اجرای پرده خوانی با موضوع انقلاب خبر داد و گفت: این طرح نیز که روایت انقلاب است در مدارس اکران می شود که برنامه ریزی های لازم با همکاری آموزش و پرورش انجام شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم به زیباسازی شهری با موضوع چله سرو و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ۷ دیوارنگاری در این زمینه با موضوع انقلاب اسلامی در حال انجام است که سازمان زیباسازی شهرداری در دستور کار دارد.

وی گفت: اجرای ۱۰ برنامه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی را با کمک حوزه هنری در دستور کار داریم که مهمترین آنها کوچه ها و روایت انقلابیون نهضت در قم بوده که مورد استقبال قرار گرفته است.

مقیمی تصریح کرد: یکی از بخش ها مادران چشم انتظار است که ۱۰۰ مادر شهید مفقودالاثر داریم که در این بخش تا این لحظه ۳۰ فیلم کوتاه و ۶۰ فیلمنامه ارسال شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم از برگزاری جشنواره پرچم خبر داد و گفت: نقاشی پرچم یکی از این اقدامات است که تاکنون ۴۰ هزار اثر به جشنواره ارسال شده و از سوی دیگر عکس پرچم را نیز در دستور کار داریم.

وی به برگزاری ایستگاه های نشاط اشاره کرد و گفت: ۸۰ ایستگاه نشاط درجه یک و دو با کمک مساجد دایر می شوند و در ۲۶ مسجد و محله رونمایی از پلاک شهید داشته ایم که به ۴۰ مسجد و محله می رسد.

مقیمی به اجرای جشنواره فرزندان انقلاب اشاره کرد و گفت: در این جشنواره ۳ هزار نفر آقا و ۱۵۰۰ خانم در ۹۶ مسجد فعالیت کردند.

وی تولید نرم افزار شهدای شاخص انقلاب اسلامی، برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر، اجرای پروژه بیت امام راحل و مجموعه انتقال اندیشه های امام و محتوا سازی و… را از دیگر برنامه های جشنواره چله سرو عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: مجموعه اقدامات با کمک همه دستگاه های استان و مشارکت بسیج و کانون مساجد و هیئت های مذهبی طراحی شده است و تا ۱۰ اسفند سالروز ورود امام راحل به قم ادامه خواهد داشت.