تجربه برجام نشان داد که سازش با آمریکا اشتباه است/ هدف از بازی سازش در برابر آمریکا تضعیف روحیه جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، برجام یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت روحانی برای رفع مشکلات کشور بود اما پس از خروج آمریکا از آن و همچنین بی توجهی اروپا به مفاد آن در عمل برجامی وجود ندارد.  مقام معظم رهبری تاکید کردند که برجام خسارت محض بود و ملت ایران این موضوع را […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، برجام یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت روحانی برای رفع مشکلات کشور بود اما پس از خروج آمریکا از آن و همچنین بی توجهی اروپا به مفاد آن در عمل برجامی وجود ندارد.

 مقام معظم رهبری تاکید کردند که برجام خسارت محض بود و ملت ایران این موضوع را به خوبی متوجه شد که رابطه با آمریکا وکشورهای اروپایی هیچ دستاودی ندارد.

 پس از بی نتیجه بودن برجام برخی مسئولین موضوع سازش با آمریکا را مطرح کردند و از برجام هیچ درس عبرتی نگرفته و کماکان آمریکا را کدخدایی می‌دانند که باید برای رفع مشکلات کشور به آن امید داشت.

 سازش با آمریکا همانند برجام خسارت محض است و مطمئناً جزء اتلاف وقت و بی نتیجه بودن، هیچ گونه دستاوردی برای ملت ایران ندارد اما برخی مسئولین علاقه مند به آمریکا هدف خود را دنبال کرده و توجهی به عاقبت آن ندارند.

آیت الله عبداللهی: مسئولین برای توجیه ناکارآمدی خود بازی سازش را دنبال می‌کنند

 آیت الله محمود عبداللهی در گفت و گو با خبرنگار نسیم اظهار داشت:۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است که یکی از اصول و شاخص‌های اساسی انقلاب اسلامی موضوع اقتدار و عزت مداری و حاکمیت اسلام است.

وی با اشاره به برنامه ریزی دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی افزود: اقتدار و عزت مداری ایران اسلامی از ارکان نظام است و استکبار با این اصل تعارض دارد، همواره بین استمعار گری و استقلال تعارض وجود دارد وپس از پیروزی انقلاب اسلامی سرمایه گذاری‌های بسیاری از ناحیه آمریکا وکشورهای اروپایی علیه انقلاب اسلامی انجام شده است.

 عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تجربه انقلاب اسلامی نشان داده است که یکپارچگی مردم با توجه به مدیریت مقام معظم رهبری و تکیه به مکتب اهل بیت (ع) و اسلام جلوی سرمایه گذاری‌های استکبار را می‌گیرد.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: در ۸ سال دفاع مقدس همه کشورها از رژیم بعث عراق حمایت و سرمایه گذاری و پشتیبانی اطلاعاتی کردند ولی نتوانستند اقدامی کنند، پس از آن هم در صحنه‌ها و شرایط مختلف و تحریم‌های اقتصادی و محاصره‌ها ملت ایران با یکپارچگی و وحدت و همدلی با رهبری و تکیه به مکتب اهل بیت (ع) از آرمان‌های انقلاب اسلامی پشتیانی کردند.

آیت الله عبداللهی گفت: دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی از ابزارهای سیاسی و جنگ نرم استفاده می‌کند و تا زمانی که در چارچوب وحدت و یکپارچگی و همراهی بارهبری گام برداریم حاکمیت و اقتدار دین و جامعه حفظ می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ارزش و جایگاه انقلاب اسلامی بیان کرد: علی رغم دشمنی‌های استکبار، انقلاب اسلامی انعکاس پیدا کرده و صادر شده است و بسیاری از کشورها و جوامع به این اصل توجه دارند و از ایران اسلامی الگوگیری می‌کنند.

 استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به اهداف مسئولینی که بازی سازش با آمریکا را دنبال می‌کنند، خاطرنشان کرد: هنگامی که نمی‌توانند با مشکلات برخورد کنند برای توجیه ناکارآمدی و ناتوانی‌های خود راهی غیر از رابطه و سازش با آمریکا ندارند چون همواره نگاه آن‌ها به خارج است.

 

آیت الله ملکوتی: تجربه برجام نشان داد که سازش با آمریکا اشتباه است

آیت الله علی ملکوتی درگفت و گو با خبرنگارنسیم، با اشاره به پیگیری سازش در برابر آمریکا که توسط برخی مسئولین مطرح می‌شود، اظهار داشت: مشخص نیست این مسئولین چگونه تفکر می‌کنند و از گذشته عبرت نمی‌گیرند، پیش از انقلاب هرگاه ایران یک قدم به آمریکا نزدیک شد سبب پشیمایی افرادی شد که قصد رابطه با آمریکا را داشتند.

وی با بیان اینکه آمریکا کشوری جهان خوار و مستکبر است و خود را صاحب جهان می‌داند، افزود: هرحرکتی که در گوشه ای از دنیا اتفاق بیفتد وآمریکا تصور کند در آن منفعتی دارد آن را قلع و قمع کرده و در راستای رسیدن به اهدافش گام بر می‌دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مقابله آمریکا با ملت‌های آزاده و اسلامی تصریح کرد: آمریکا به رژیم و نظام‌هایی اجازه فعالیت می‌دهد که به عنوان گاو شیرده منفعت داشته باشند.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: نظام اسلامی نظامی است که در راستای حاکمیت الهی ایجاد شده و طرز تفکری که مقام معظم رهبری دارند این است که نظام را آن گونه که خواست الهی است اداره کنند.

آیت الله ملکوتی ادامه داد: نظام اسلامی باید در همه شئون بر اساس توحید و یکتاپرستی باشد و مقتضای یکتاپرستی این است که در برابردشمن ایستادگی شود و به آن‌ها نه گفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهداف مسئولینی که به دنبال بازی سازش با آمریکا هستند، عنوان کرد: مسئولی که طرزتفکرش این است که تنها با سازش با آمریکا می‌شود همه مشکلات کشور را حل کرد اشتباه می‌کند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه تجربه برجام نشان داد که سازش با آمریکا اشتباه است، گفت: مسئولینی که طرفدار برجام بودند حل همه مشکلات را در برجام می‌دانستند، برجام سازش بود و به خاطر برجام خیلی از چیزها را از دست دادیم.

وی با اشاره به بی نتیجه بودن برجام و لزوم عبرت از آن بیان کرد: تنها ترامپ زیر برجام نزد و اوباما که خود در رأس کار بود پس از قرار داد برجام به هیچ اصلی پایدار نبود و همه چیز را گرفت و قدمی برای کشورمان برنداشت و هیچ چیزی ندادند.

آیت الله ملکوتی با اشاره به اهداف بازی سازش در برابر آمریکا عنوان کرد: مسئولینی که موضوع سازش با آمریکا را مطرح می‌کنند یا احمق هستند و یا خائن و هیچ توجیهی برای سازش با آمریکا وجود ندارد.

آیت الله فقیهی: هیچ مسئول عاقل و فرهیخته ای سازش با آمریکا را نمی‌پذیرد/آمریکا هیچ گاه به وعهده های خود وفادار نیست

آیت الله محسن فقیهی در گفت و گو با خبرنگارنسیم، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که جزء قانون اساسی و شعارهای امام راحل بود موضوع استقلال کشور است.

وی با اشاره به جایگاه و اهمیت استقلال در نظام اسلامی افزود: استقلال یعنی کشور را به گونه ای اداره کنیم که وابسته به هیچ حکومتی نباشیم و استقلال نظامی و فکری داشته باشیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: استقلال یکی از مهم‌ترین شعارهایی بود که مردم از ابتدای انقلاب تاکنون به آن پایبند هستند، استقلال دارای هزینه و مشکلاتی است و اگر بخواهیم آن را حفظ کنیم نیازمند صبر و تحمل هستیم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به بازی سازش با آمریکا که توسط برخی مسئولین مطرح می‌شود، تصریح کرد: آمریکا همواره ملت‌های اسلامی را تحقیر می‌کند و از عربستان به عنوان گاو شیرده تعبیر کرده و قصد سواستفاده از حکومت‌های اسلامی را دارد.

آیت الله فقیهی با بیان اینکه آمریکا استقلال ملت‌های اسلامی را زیر سؤال برده و باج گیر منطقه شده است، گفت: آمریکا تلاش می‌کند از ایران باج گیری کند وهمچنین نفت عراق را ببرد و نسبت به اروپا هم این حرکت را انجام می‌دهد، در برابر همچنین جرثومه ای قرار گرفتیم که باید استقلال خود را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: مقاومت در برابر دشمن ممکن است مشکلاتی نظیر تحریم را به همراه داشته باشد، آمریکا همه قطعنامه‌هایی که از نظر سازمان ملل مورد تأیید بوده را نقض و زیر پا گذاشته است، با این شرایط چگونه می‌توان با این کشور که تنها منافع خود را مدنظر قرار می‌دهد ارتباط برقرار کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به تبعات ارتباط با آمریکا بیان کرد: اینکه با آمریکا ارتباط برقرار شود و جلسه ای برگزار شود ولی ممکن است از هواپیما زنگ بزنند و بگویند قرارداد را قبول ندارند که نمونه آن قبلاً نیز انجام شده است و پس از قرارداد گفتند که آن را قبول نداریم.

استاد حوزه علمیه بدعهدی آمریکا را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: آمریکاهیچ تعهدی ندارد و اگر قرار داد و تفاهم نامه ای با این کشور امضا شود هیچ سود و منفعتی برای ایران اسلامی ندارد و هدف آمریکا از مذاکره این است که تابع آن‌ها باشیم.

آیت الله فقیهی تصریح کرد:عربستان به آمریکا نفت و پول خود را می‌دهد وهمواره تابع این دولت است اما باز هم توسط آمریکا تحقیر می‌شود، نباید تصور شود که اگر عربستان به آمریکانفت می‌دهد مورد حمایت این دولت است چون آمریکا همیشه منافع خود را دنبال می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا به قرار داد و وعده‌های خود وفادار نیست، افزود: هیچ گاه مسئول عاقل و فرهیخته ای نمی‌گوید با آمریکا سازش کنیم چون این موضوع یعنی استقلال خود را زیر پا گذاشته و از آرمان‌های انقلاب اسلامی کوتاه بیاییم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: رابطه و سازش با آمریکا هیچ نتیجه ای برای کشورمان ندارد و بی معنا و بدون دستاورد است، رابطه و توافقنامه باید با کشوری بسته شود که در برابر قرار داد و تعهدنامه متعهد باشد ولی آمریکا هیچ گاه تعهد نداشته و این موضوع را چندین بار در عمل نشان داده است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به بی نتیجه بودن رابطه با آمریکا خاطرنشان کرد: سازش با آمریکا محکوم است و همه باید تابع مقام معظم رهبری باشیم و در پیروی از فرمایشات ایشان کوشا بوده تا از مشکلات عبور کنیم.

حجت الاسلام آشتیانی: هدف از بازی سازش در برابر آمریکا تضعیف روحیه جامعه است

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا آشتیانی در گفت و گو با خبرنگارنسیم، با اشاره به بازی سازش با آمریکا که توسط برخی مسئولین مطرح می‌شود، اظهار داشت: برخی از مسئولین محبت به غرب دارند و تصور می‌کنند که ارتباط با آمریکا سبب رفع مشکلات کشور می‌شود که تصور آن‌ها اشتباه است.

وی بیان کرد: اگر تجربیات تاریخی را مرور کرده و دقت کنیم به این موضوع می‌رسیم که در این ۴۰ سال آمریکا همواره کشورمان را تحقیر و تهدید کرد و در راه رسیدن به پیشرفت ایران اسلامی انحراف ایجاد کرد.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: ترامپ رئیس جمهور آمریکا انسانی بی عقل است، دنیا می‌داند که ایران با تروریست مبارزه می‌کند اما دولت آمریکا به دروغ ایران اسلامی را تروریست معرفی می‌کند که به خاطر رسیدن به منافعش در منطقه است.

آشتیانی با اشاره به اهداف مسئولینی که بازی سازش با آمریکا را دنبال می‌کنند، تصریح کرد: مسئولینی که دلبسته آمریکا هستند یا غافل و بی توجه هستند و تفکری از این رابطه بیهوده ندارند و یا عوامل بیگانه در کشور هستند.

وی با اشاره به دشمنی‌های آمریکا علیه ایران اسلامی گفت: ملت ایران هیچ گاه توجهی به مسئولی که به دنبال رابطه با آمریکا است ندارد و همواره در برابر آمریکا مقاومت می‌کند.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حرکت در مسیر ولایت فقیه و آرمان‌های انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: مسئولینی که به دنبال رابطه با آمریکا هستند خود را بدنام کرده و ماهیت خود را برای جامعه روشن می‌کنند.

آشتیانی با تاکید بر اینکه هدف افرادی که به دنبال رابطه و سازش در برابر آمریکا هستند تضعیف روحیه مردم است، خاطرنشان کرد: این افراد تلاش می‌کنند ملت ایران در برابر دشمن تسلیم شود تا به اهداف خود برسند اما هیچ گاه نقشه شوم آن‌ها محقق نمی‌شود.

گزارش و گفت و گو از سید احمد نجفی اردبیلی