علاقه مندان رابطه با آمریکا دلباخته و فریب خورده این کشور هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، انقلاب اسلامی چهلمین سال پیروزی خود را پشت سر می‌گذارد و در این ۴۰ سال آمریکا تحریم‌های ظالمانه زیادی علیه ملت ایران تحمیل کرد. در سال‌های اخیر و به خصوص در دوران اصلاحات برخی مسئولین علاقه مند به رابطه با آمریکا بودند و در دولت تدبیر و امید […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، انقلاب اسلامی چهلمین سال پیروزی خود را پشت سر می‌گذارد و در این ۴۰ سال آمریکا تحریم‌های ظالمانه زیادی علیه ملت ایران تحمیل کرد.

در سال‌های اخیر و به خصوص در دوران اصلاحات برخی مسئولین علاقه مند به رابطه با آمریکا بودند و در دولت تدبیر و امید نیز این علاقه شدت بیشتری پیدا کرد.

مقام معظم رهبری همچون امام راحل بر ضرر رابطه آمریکا تاکید دارند ولی متاسفانه برخی مسئولین اعتقاد دارند تنها راه حل مشکلات کشور در گرو این رابطه است و توجهی به توانمندی‌های داخلی ندارند.

در این میان سازش با آمریکا توسط این مسئولین دنبال می‌شود و خواستار کوتاه آمدن از مواضع در برابر آمریکا وسازش با دولت آمریکا هستند.

آیت الله بطحایی: مشکلات اقتصادی کشورمان زیر سر مسئولین مغرض است

آیت الله سید هاشم بطحایی در گفت و گو با خبرنگار نسیم، اظهار داشت: افرادی که مدعی رابطه با آمریکا هستند در دل خود علاقه مند آمریکا هستند که ذاتاً این گونه هستند و از بیرون به آن‌ها گفته می‌شود که بگویند تنها راه حل مشکلات کشور این رابطه است.

وی با اشاره به بی نتیجه بودن رابطه با آمریکا افزود: علاقه مندان به این رابطه هنوز دلباخته آمریکا هستند و صحبت بسیار نامربوطی می‌زنند و خواستار رابطه با این کشور هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز اکثر کشورها با مشکلات زیادی روبرو هستند و آمریکا غرق در مشکلات اقتصادی و است و ترامپ راه حلی برای رفع مشکلات کشورش ندارد و کسری بودجه آن‌ها سرسام آور است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به مشکلات اقتصادی کشورمان ادامه داد: عربستانی که روی پول خوابیده دچار مشکلات است اما در عین حال مشکلات کشورمان کمتر است و این مشکلات به دلیل مسئولین ناشی و ناآگاه و بی تعهد است، عمده مشکلات کشورمان در مسائل اقتصادی و رفاهی مردم زیر سر مسئولین مغرض و ناشی است.

آیت الله بطحایی بیان کرد: با توجه به مشکلات کشور مسئولین یا در جریان نیستند و محلی از اعراب ندارند، مسئولینی که ادعای سیاست مداری و جهان بینی و آگاهی از اوضاع بی الملی دارند باید به آن‌ها گفت آیا شما مردانه قول می‌دهید اگر پیشنهاد مذاکره با آمریکا پذیرفته شود مشکلات کشور حل شود؟ اما حاضر نیستند قول بدهند.

وی با اشاره به شعار سازش در برابر آمریکا که توسط برخی از مسئولین سرداده می‌شود، عنوان کرد: این گونه مسئولین یا از ته دل این سخنان را می‌زنند و دلباخته کشور درحال افول آمریکا هستند و یا از بیرون به آن‌ها القاء می‌شود که باید مردم را وادار به سازش کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مشکل کشورمان عدم مذاکره و سازش با آمریکا نیست، گفت: مشکل اصلی کشورمان مدیریت داخلی است که برخی از مسئولین ناشی و مغرض هستند که قوه قضاییه وظیفه دارد که دست مغرضین را قطع و ناشیان را به آگاه تبدیل کند.

 
آیت الله ممدوحی: مسئولینی که در برجام تیرشان به سنگ خورد به وسیله سازش با آمریکا قصد جبران دارند

آیت الله حسن ممدوحی در گفت و گو با خبرنگار نسیم، با اشاره به موضع برخی مسئولین درباره لزوم سازش در برابر آمریکا اظهار داشت: این مسئولین خود عامل مشکلات و زمینه شکل گیری مشکل در کشور هستند.

وی با اشاره به آسیب‌های رابطه با آمریکا افزود: عقیده این افراد است که باید با آمریکا رابطه داشت که تفکر غلطی است که هیچ حاصلی برای کشورمان ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: رابطه و بازی سازش با آمریکا سبب وابستگی  کشورمان می‌شود و با این وابستگی عمله آمریکا می‌شویم و کشورمان دیگر چیزی برای خود ندارد.

استاد حوزه علمیه ادامه داد:بازی سازش که توسط برخی مسئولین دنبال می‌شود موضوع کاملاً اشتباه و بی فایده ای است و مسئولین هم این موضوع را مورد بررسی قرار داده اما متاسفانه نمی‌خواهند متوجه شوند.

آیت الله ممدوحی با بیان اینکه مسئولین باید در مسیر ولایت فقیه گام بردارند، تصریح کرد: برای حل مشکلات کشور باید از مقام معظم رهبری تبعیت کرد، رهبری تاکنون چندین بار بر تولید داخلی تاکید کردند اما متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم توجه به محصولات داخلی را راه حل غلبه بر جنگ اقتصادی دشمن عنوان کرد و گفت: باید از فراورده‌ها و تولیدات داخلی استفاده کرد و رقابت حفظ شود و اجناس ارزان دست مردم برسد.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: مسئولینی که در برجام تیرشان به سنگ خورده است می‌خواهند به وسیله بازی سازش در برابر آمریکا جبران کنند اما در این زمینه هم به موفقیتی دست پیدا نمی‌کنند.

آیت الله بهشتی: منفعت طلبی علت طرح سازش با آمریکا توسط برخی مسئولین است/صدام با سازشی که در برابر آمریکا کرد به ذلالت رسید

آیت الله احمد بهشتی در گفت و گو با خبرنگار نسیم، اظهار داشت: شاید درظاهر قضیه این گونه بر بیاید که اگر رابطه ای با آمریکا داشته باشیم اوضاع بهتر می‌شود ولی عواقب آن باید مورد نظر گرفت، انسان نباید تنها به حال توجه کند بلکه باید آینده را مدنظر قرار دهد.

وی با اشاره به تبعات منفی سازش در برابر آمریکا افزود: اینکه آینده کشور پس از سازش چه می‌شود باید مورد توجه باشد چون دشمن هرگونه که بخواهد کشور را اداره واهداف مورد نظر خود را دنبال می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آمریکا فقط به فکر منافع خود است، تصریح کرد:باید مشاهده کنیم در عراق و افغانستان چه اتفاقاتی افتاد و آمریکا با خودخواهی سرنوشت مردم این کشورها را نابود کرد.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: ممکن است رابطه با آمریکا دارای زرق و برق باشد اما عواقب بسیار بدی دارد، آمریکا مثل مار خوش و خط خال است که ظاهر خوبی دارد اما در نهایت نیش خود را می زند.

وی با اشاره به اهداف مسئولینی که بازی سازش را دنبال می‌کنند، ادامه داد: این افراد قصد دارند با سازش و رابطه با آمریکا به منافع خود برسند و وضع فعلی خود را مورد توجه قرار می‌دهند و توجهی به مشکلات کشور ندارند.

آیت الله بهشتی بیان کرد: افرادی که قصد سازش با آمریکا دارند باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند که صدام هم سازش کرد ولی به ذلالت رسید، سازش علاج درد نیست بلکه ممکلت باید روی پای خودش باشد و اگر به توانمندی‌های داخلی توجه شود وضع مملکت بسیار خوب می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم حمایت از کالای داخلی و مقابله با قاچاق کالا عنوان کرد: روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشورمان قاچاق می‌شود، یکی از موضوعاتی که باید مورد تاکید مسئولین باشد مبارزه با قاچاق سوخت و کالا است و کالای خارجی که مشابه داخلی آن در کشور وجود دارد وارد نشود.

 
حجت الاسلام نظری شاهرودی: مطرح کردن مذاکره و سازش با آمریکا جزء ضرر حاصلی برای کشورمان ندارد

حجت الاسلام و المسلمین حسن نظری شاهرودی در گفت و گو با خبرنگار نسیم اظهار داشت: در شرایط فعلی اصل مذاکره با آمریکا هیچ منفعتی برای کشورمان ندارد چون آمریکا تمامیت خواه است و در ۴۰ سال اخیر همواره با زیاده خواهی آمریکا روبرو بودیم.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی و در وضعیت آمریکا مذاکره هم بخواهد انجام شود آن چیزی که انتظار داریم به دست نمی‌آوریم، افزود: مشکلات با مذاکره بیشتر شده و هرکسی که با مسائل بین المللی آشنایی داشته باشد تاکید دارد که طرح مذاکره جزء ضرر هیچ چیزی ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به بی نتیجه بودن بازی سازش با آمریکا که توسط برخی مسئولین دنبال می‌شود، بیان کرد: مذاکره و سازش با آمریکا هیچ نتیجه ای ندارد چون کاخ سفید دست طرفداران صهیونیست است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به لزوم وحدت در جامعه تصریح کرد: در شرایط فعلی که مشکلات در کشورمان وجود دارد در داخل کشور نیازمند اجماع هستیم و به عبارتی مشکلات را باید با اجماع و اتفاق و وحدت حل کنیم.

نظری شاهرودی خاطرنشان کرد: اگر اتفاق نظر در جامعه وجود داشته باشد برای حل مشکلات موثرتر است تا اینکه بخواهیم با آمریکا مذاکره و سازش کنیم چون قطعاً به نتیجه ای نمی‌رسیم.

 

 گزارش و گفت و گو از سید احمد نجفی اردبیلی