۳ ویژگی بارز شهید نواب صفوی به روایت همرزمش/شهید نواب ‌دغدغه آزادی ایران را داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، حجت الاسلام والمسلمین سید معزالدین حسینی الهاشمی در مراسم بزرگداشت شهید نواب صفوی که در وادی السلام برگزار شد، اظهار داشت: شهید نواب صفوی از سن ۲۱ سالگی وارد کارزار مبارزه شد و پیشاهنگ نهضت امام خمینی (ره) و مجاهدی تاریخ ساز بود. وی بیان کرد: ایران […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، حجت الاسلام والمسلمین سید معزالدین حسینی الهاشمی در مراسم بزرگداشت شهید نواب صفوی که در وادی السلام برگزار شد، اظهار داشت: شهید نواب صفوی از سن ۲۱ سالگی وارد کارزار مبارزه شد و پیشاهنگ نهضت امام خمینی (ره) و مجاهدی تاریخ ساز بود.

وی بیان کرد: ایران در زمان طاغوت به آمریکا و غرب وابسته بود و وقتی شهید نواب صفوی متوجه شد یکی از شخصیت‌های خارجی ملت ایران را تحقیر می‌کند و می‌گوید این ملت توانایی تولید هیچ کالایی را ندارد برآشفت و در مقابل یاوه گوئی آن فرد ایستادگی کرد.

همرزم شهید نواب صفوی با اشاره به فعالیت‌های سیاسی فدائیان اسلام عنوان کرد: فدائیان اسلام یک گرایش مذهبی و انقلابی داشت که در یک دهه فعالیت سیاسی جدی از سال ۱۳۲۴ تا ۱۳۳۴ تأثیر عمیقی در صحنه سیاسی و مذهبی کشور برجای گذاشت.

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) در مورد شهید نواب صفوی گفت نواب مخلص بود اگر نگاهی به اثر آداب الصلاه امام خمینی (ره) بیندازیم می‌بینیم که ۸ رتبه در باب اخلاص برشمرده است که گاهی برخی از شاخصه‌های اخلاص در این کتاب برای ما قابل درک نیست.

همرزم شهید نواب صفوی با بیان اینکه باطن دین در یقین و اخلاص و توکل خلاصه می‌شود، افزود: شهید نواب صفوی هر سه ویژگی شاخص را داشت و اگر شخصیت افرادی انقلابی و مجاهد همچون نواب صفوی را بشناسیم می‌توانیم تداوم دهنده انقلاب اسلامی باشیم.

حسینی الهاشمی با بیان اینکه شهید نواب صفوی بسیار محکم و بی مهابا سخن می‌گفت، ادامه داد: این شهید مبارز وقتی متوجه شد احمد کسروی فردی معاند است و علیه تشیع کتابی نوشته اقدام به ترور او کرد، ۸۳ اثر و نشریه و کتاب احمد کسروی را خوانده‌ام که دیدگاهی به جز غرب باوری و شیعه ستیزی نداشت.

وی با بیان اینکه شهید نواب صفوی دغدغه آزادی ایران را داشت و می‌خواست عزت و سرافرازی کشورمان را ببیند، بیان کرد: نواب صفوی و همرزمانش در جمعیت فداییان اسلام در دوران خفقان رژیم ستمشاهی تا پای جان ایستادگی کردند.

شهید سید مجتبی نواب صفوی از پیشتازان مبارزات اسلامی بر ضد رژیم ستمشاهی و رهبر جمعیت «فدائیان اسلام» بود که در ۲۷ دی ماه سال ۱۳۳۴ همراه سه تن دیگر از همرزمان خود، شهیدان سید محمد واحدی، مظفر ذوالقدر و خلیل طهماسبی به شهادت رسید.