یادواره شهید نواب صفوی در قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم اقدام به برگزاری جشنواره چله سرو کرده که یکی از محورهای این جشنواره، معرفی شهدای انقلابی است. در راستای معرفی این شهدا، همزمان با شصت و سومین سالگرد شهادت شهید نواب صفوی، یاد خاطره […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم اقدام به برگزاری جشنواره چله سرو کرده که یکی از محورهای این جشنواره، معرفی شهدای انقلابی است.

در راستای معرفی این شهدا، همزمان با شصت و سومین سالگرد شهادت شهید نواب صفوی، یاد خاطره این شهید والا مقام گرامی داشته شد.

حجت الاسلام سید معزالدین حسینی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید نواب صفوی گفت: ایشان همواره روحیه انقلابی داشته و از پیشگامان مبارزه با رژیم ستمشاهی به شمار می روند.

استاد حوزه علمیه قم ابراز داشت: شهید نواب صفوی دارای شجاعت بی نظیری بود و ایشان به همراه شهدای فدائیان اسلام، در دوران خفقان پیش از انقلاب اقدام به اقدام انقلابی علیه حکومت شاه کردند.

وی با برشمردن ویژگی های شهید نواب صفوی گفت: ایشان در مبارزه با استبداد و استکبار، دارای اندیشه و منطقی محکم و مستدل در مواجهه با دشمنان اسلام بود و همواره با روحیه انقلابی در گسترش مسائل اسلامی می کوشید.

حسینی تاکید کرد: شهید نواب صفوی و دیگر شهدای انقلاب اسلامی، بهترین الگو برای نسل جوان هستند و در زمانی که دشمنان علیه نظام اسلامی حرف می زنند، باید از روحیه شهید نواب صفوی الگوبرداری کرد.

شایان ذکر است «حجت الاسلام شهید سید مجتبی نواب صفوی» از پیشتازان مبارزات اسلامی بر ضد رژیم ستمشاهی بود که در ۲۷ دی ماه سال ۱۳۳۴ به همراه شهیدان سید محمد واحدی، مظفر ذوالقدر و خلیل طهماسبی از دیگر همرزمان خود توسط رژیم ستم شاهی به شهادت رسیدند.