کارشناس هواشناسی:

باران و برف و رگبار تگرگ، آخر هفته قم را خیس و سرد کرد/ آمادگی برای مواجهه با سیلاب

کارشناس هواشناسی اظهار داشت: جبهه پرفشار بارشی از ساعات پایانی شب گذشته نیز وارد قم شد و میزان بارندگی در قم را بیش از روز سه شنبه به ثبت رساند که در برخی از مناطق استان به ویژه روستاهای اطراف قم که بیشتر سمت جنوب استان است را برفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، با ورود سامانه بارشی از سه شنبه به استان قم، بارندگی در تمام مناطق استان جریان گرفت که در روز سه شنبه بارندگی در قم را به بیش از ۵ تا ۱۰ میلیمتر رساند. البته در بخش هایی از جمله کهندان قم این میزان به ۴۰ میلیمتر رسید.

جبهه پرفشار بارشی از ساعات پایانی شب گذشته نیز وارد قم شد و میزان بارندگی در قم را بیش از روز سه شنبه به ثبت رساند که در برخی از مناطق استان به ویژه روستاهای اطراف قم که بیشتر سمت جنوب استان است را برفی کرد.

بارش باران در قم به حدی بود که بسیاری از معابر در معرض آبگرفتگی وسیع مواجه شده است. از طرفی رودخانه قم از بیم سیلاب و خطرات سهمگین آن بسته شده است و مسافرت های درون شهری از داخل شهر انجام می شود.

بارش تگرگ در بامداد روز جمعه از دیگر نکات جالب توجه بود که به ویژه در مناطق جنوبی قم و منطقه پردیسان قابل توجه بود و مردم را متعجب کرد.