آسیب های اجتماعی باید کاهش یابد/ محله سلامت در این زمینه می تواند موفق باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، سید محمد رضا هاشمی در آیین آغاز ششمین مرحله جشنواره محله سلامت که از سری جشن های چله سرو، در مزار امامزاده جعفر شهید(ع) برگزار شد گفت: قم دارای جایگاه بسیار عظیمی است و به عنوان حرم اهل بیت(ع) به شمار می رود که جزو افتخارات است. […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، سید محمد رضا هاشمی در آیین آغاز ششمین مرحله جشنواره محله سلامت که از سری جشن های چله سرو، در مزار امامزاده جعفر شهید(ع) برگزار شد گفت: قم دارای جایگاه بسیار عظیمی است و به عنوان حرم اهل بیت(ع) به شمار می رود که جزو افتخارات است.

وی قم را خاستگاه انقلاب انقلاب و شهر مرجعیت توصیف کرد و گفت: در حوزه‌های دینی و مذهبی، تمام نگاه‌ها به این شهر است، رهبر معظم انقلاب فرمودند که کار در قم کار برای جمهوری اسلامی است و ایشان از قم به عنوان مادر انقلاب یاد کردند.

معاون استاندار قم با اشاره به توطئه های دشمنان علیه چنین شهرهای مذهبی گفت: باید مراقب باشیم که چنین آسیب هایی وارد شهر نشود، استان قم باید یک استان برتر باشد و پذیرفته نیست که آسیبی را در این استان داشته باشیم.

هاشمی گفت: طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و… از جمله آسیب هایی است که حتی یک مورد آن هم در قم زیاد است و باید برای کاهش آن و از بین رفتن این موضوع تلاش شود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره های محله سلامت تاکید کرد: وزارت کشور به موضوع رفع کاهش های اجتماعی تاکید دارد و در این راستا با تمام توان در تلاش است تا بتواند این موضوع را ساماندهی کند.

معاون استاندار قم با تاکید بر اجرای کارهای فرهنگی گفت: باید در این زمینه تلاش کنیم و کارهای فرهنگی آسیب‌های اجتماعی را کاهش می دهد.

هاشمی نقش خیرین را در این زمینه موثر دانست و گفت: خیرین در این زمینه کمک‌های زیادی کردند و مردم از تمام استان‌های کشور در قم زندگی می‌کنند و ۲۰۰ هزار نفر تبعه خارجی در این شهر سکونت دارند که باید کمک خیرین در راستای کاهش آسیب ها بکوشیم.

وی تاکید کرد: در قم باید کارها و نگاه ها به صورت فراملی و حتی بین المللی باشد چرا که حضور افرادی از کشورهای دنیا و زندگی آنها در قم، نشان از بین المللی بودن این شهر را دارد.