نشست علمی آسیب شناسی در حوزه کتابخانه های عمومی برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ نشست علمی آسیب شناسی درحوزه کتابخوانی با حضور رئیس انجمن علمی دانشگاه تربیت مدرس با همکاری و مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، انجمن علمی و اطلاع رسانی ایران شاخه قم و مجموعه بزرگ […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ نشست علمی آسیب شناسی درحوزه کتابخوانی با حضور رئیس انجمن علمی دانشگاه تربیت مدرس با همکاری و مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، انجمن علمی و اطلاع رسانی ایران شاخه قم و مجموعه بزرگ دنیای کتاب استان قم برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری ضمن تبریک به رهپویان علم و اندیشه، بیان کرد: در این نشست فرصتی فراهم شده است تا تجلیل از پژوهشگران و دانشجویان برتر علم اطلاعات و دانش شناسی انجام شود. وی افزود: کتابخانه های عمومی به عنوان بهترین پایگاه علمی، اجتماعی و فرهنگی در امر تحقیق، با تهیه منابع کاربردی و به روز، سعی در رفع نیاز پژوهشگران و علاقمندان در این زمینه داشته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی اظهار داشت: توجه به موضوع پژوهش به ویژه در حوزه کتابخانه های عمومی و آسیب شناسی آن، نقش تاثیرگذاری در پیشرفت فرهنگ و ارتقاء سطح علمی کشور دارد و اهداف ما فقط برگزاری یک مراسم بصورت نمادین نیست بلکه تنویر افکارعمومی در شناخت شان و جایگاه پژوهش و پژوهشگران و رفع مشکلات کشور با دستیابی به منابع پژوهشی و مطالعه است.

جباری در پایان گفت: در همین راستا اداره کل کتابخانه با مشارکت نهادهای علمی و فرهنگی ضمن حمایت و تشویق پژوهشگران و دانشجویان برتر در تولید علم، نشست آسیب شناسی در حوزه کتابخانه های عمومی را دوشنبه ۲۶ آذر ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲در تالار غدیر اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم واقع در خیابان ساحلی برگزار می کند.

یادآور می شود به منظور ترویج فرهنگ پژوهش در کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چهارمین هفته آذرماه را با توجه به نامگذاری ۲۵ آذر ماه به نام روز پژوهش، با کسب مجوز از شورای فرهنگ عمومی، به نام «هفته پژوهش» نام گذاری کرده است و مسئولیت برگزاری این هفته نیز به معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سپرده شده است.