تذکرات سرکنسول ایران در نجف به زائرن ایرانی
تذکرات سرکنسول ایران در نجف به زائرن ایرانی

کاروان‌های غیررسمی با نرخ‌های ارزان ریسک بالایی دارند/ کنسولگری‌های ایران وظیفه حل مشکلات متداول زوار را به عهده دارد/ زائران گذرنامه را در طول سفر نزد خود حفظ کنند/ این تذکرات برای دلسرد کردن از سفر به عتبات عالیات نیست بلکه برای ایجاد سفری امن و پر از آرامش است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی […]

کاروان‌های غیررسمی با نرخ‌های ارزان ریسک بالایی دارند/ کنسولگری‌های ایران وظیفه حل مشکلات متداول زوار را به عهده دارد/ زائران گذرنامه را در طول سفر نزد خود حفظ کنند/ این تذکرات برای دلسرد کردن از سفر به عتبات عالیات نیست بلکه برای ایجاد سفری امن و پر از آرامش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، حمید مکارم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف با اشاره به مشکلات زائران ایرانی در کشور عراق، گفت: اخیرا شاهد ثبت نام برخی زوار در کاروان‌های غیررسمی با نرخ‌های بسیار ارزان هستیم. این کاروان‌ها ریسک بالایی دارند. چون افراد را به اماکن اقامتی بی کیفیت در عراق می‌آورند.

وی با اشاره به اینکه کنسولگری‌های ایران وظیفه حل مشکلات متداول زوار را به عهده دارد، بیان داشت: به هرحال توان ما محدود است و زائران باید با بیمه‌های معتبر اقدام به سفر کنند.

مکارم گذرنامه را یک سند حاکمیتی دانست و افزود: اگر گذرنامه در دستان اشخاص ناصالح قرار گیرد، می‌تواند منشا سوء استفاده شود، از این رو از زائران خواهشمندم که گذرنامه را در طول سفر نزد خود حفظ کرده و برای احتیاط، کپی آن را در کیف خود به همراه داشته باشند.

وی در این باره افزود: در ماه گذشته ما شاهد گم شدن ۴۵ گذرنامه توسط مدیر یک کاروان بودیم و زائران قادر به خروج از کشور عراق نبودند اما گذرنامه‌ها توسط یک راننده تاکسی پیدا شد و به سرکنسولگری تحویل شد. اگر این‌ گذرنامه‌ها پیدا نمی شد، صاحبان آن‌ها باید هفته‌ها در عراق معطل می‌شدند و یک مسیر قضائی طی می‌‌کردند زیرا پلیس عراق مشکوک شده بود و باور نمی‌کرد که ۴۵ گذرنامه یک جا مفقود شود.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف افزود: مجموعه سفارت و سرکنسولگری ایران در نجف و کربلا به طور ویژه در خدمت زائران اهل بیت(ع) هستند و این تذکرات نه برای جلوگیری یا دلسرد کردن از سفر به عتبات عالیات بلکه برای ایجاد سفری امن و پر از آرامش است تا ایام حضور زائران در کشور عراق، روزهایی خاطره انگیز و سراسر از معنویت باشد .