معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم :

تمامی اتوبوس‌ها و ایستگاه‌های سطح شهر روزانه در قم ضدعفونی می‌شوند

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر حفظ سلامتی شهروندان به‌عنوان یکی از وظایف مسئولان تصریح کرد: در کنار حفظ سلامتی شهروندان، حفظ سلامتی پرسنل مرتبط با حوزه حمل‌ونقل یکی از اولویت‌های ما است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، عباس ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به شرایط ایجادشده در شهر قم اظهار داشت: برای مدیریت و کنترل ویروس کرونا نیازمند همکاری مردم در این شرایط بوده تا بتوانیم در کنار اقدامات بهداشتی که معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری در حال انجام است از گسترش بیماری جلوگیری کنیم.

وی از ضدعفونی اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها بر طبق دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان کشور به‌صورت گسترده خبر داد و افزود: اتوبوس‌ها و ایستگاه‌های تجمعی در سطح شهر هر شب ضدعفونی شده و پوسترهای هشداردهنده و آموزشی در تمام اتوبوس‌ها نصب می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر حفظ سلامتی شهروندان به‌عنوان یکی از وظایف مسئولان تصریح کرد: در کنار حفظ سلامتی شهروندان، حفظ سلامتی پرسنل مرتبط با حوزه حمل‌ونقل یکی از اولویت‌های ما است.

وی از توزیع لوازم حفاظت شخصی مانند ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده بین رانندگان اتوبوس و تاکسی نیز خبر داد و گفت: نکات آموزشی جهت ضدعفونی کردن خودروهای تاکسی به رانندگان تاکسی ارسال‌شده و مواد ضدعفونی با ماشین‌های ویژه جهت ضدعفونی کردن خودرو در پایانه‌های تاکسی‌ها مستقر است.

ناوگان حمل و نقل عمومی گلستان برای پیشگیری از کرونا ضدعفونی می‌شودتسهیل دسترسی مدارس به مواد ضدعفونی‌کننده برای پیشگیری از ویروس کرونامشکل کمبود مواد ضدعفونی کننده تا چند روز آینده در البرز برطرف می‌شود

ذاکریان ضدعفونی کردن آسانسورهای پارکینگ‌های طبقاتی را یکی دیگر از اقدامات شهرداری اعلام و تأکید کرد: تک‌تک کارت‌های پارکینگ‌ها بعد از هر بار استفاده توسط افراد ضدعفونی شده و بدون ضدعفونی به نفر بعد تحویل داده نمی‌شود.

وی ضدعفونی شدن پایانه‌ها مسافربری و پارک‌سوار شمالی را به‌صورت روزانه در حال انجام عنوان و بیان کرد: همکاری مردم در عدم انجام سفرهای غیرضروری و رعایت بهداشت فردی گام نخست در کنترل گسترش بیماری در سطح شهر است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اطمینان بخشی به مردم از انجام کلیه موارد بهداشتی و ضدعفونی شدن مکان‌های عمومی ابراز کرد: امروز در شرایطی هستیم که حفظ خونسردی، رعایت نکات بهداشت فردی, عدم حضور در اماکن عمومی و کنسل کردن سفرهای غیرضروری نقش پررنگی در مدیریت شرایط ایجادشده در شهر دارد.