وزارت علوم و استانداری اراک دانشگاه‌های اراک را به دلیل احتمال شیوع کرونا تعطیل کنند
وزارت علوم و استانداری اراک دانشگاه‌های اراک را به دلیل احتمال شیوع کرونا تعطیل کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شورای صنفی دانشجویان دانشگاه اراک در نامه‌ای خطاب به وزیر علوم و استاندار اراک درخواست کرد به دلیل احتمال شیوع بیماری کرونا، دانشگاه‌های اراک را تعطیل اعلام کنند. در این نامه آمده است: ویروس کرونا در ایران نقل محافل و گفتگو‌های […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شورای صنفی دانشجویان دانشگاه اراک در نامه‌ای خطاب به وزیر علوم و استاندار اراک درخواست کرد به دلیل احتمال شیوع بیماری کرونا، دانشگاه‌های اراک را تعطیل اعلام کنند.

در این نامه آمده است:

ویروس کرونا در ایران نقل محافل و گفتگو‌های این روز‌های قم و اراک است. دانشگاه‌های شهر اراک در معرض ابتلا به این ویروس ترسناک هستند چراکه با آلوده‌ترین امکانات بهداشتی و درمانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

عقب افتادن برنامه‌ی درسی، افت کیفیت آموزش، اختلال در تمام برنامه‌های آموزشی، تغذیه‌ای، حمل و نقل و سایر برنامه‌های مجموعه‌های دانشگاهی در اثر تعطیلی، عواقبی است که بدون شک دانشجویان و ما به عنوان نمایندگان آنان در امور صنفی به آن واقفیم. لیکن عواقب ناشی از بی‌تدبیری‌های بلندمدت گذشته را نباید با بی‌تدبیری جدید که خود موّلد عواقب بزرگ‌تری است پاسخ داد.

امروز در یک طرف، اختلالی جزئی در برنامه‌های دانشگاه و در طرف دیگر سلامت دانشجو قرار دارد! سلامت دانشجویان نباید طبق هیچ معیاری فدای مصلحت‌اندیشی‌ها شود. کمبود ماسک و اقلام بهداشتی و بروز مشکلات درمانی و بهداشتی و گزارش مواردی، چون بستری شدن تعدادی از شهروندان گواه این موضوع است که خطر شیوع ویروس کرونا در شهر وجود دارد و بعید نیست که وضعیت بحرانی شود.

ما به عنوان نمایندگان دانشجویان دانشگاه اراک، با توجه به حساسیت موضوع، قبل از بروز مشکلات حاد بهداشتی، خواستار تعیین سازوکار مشخص و قانونی، نه سلیقه‌ای، برای تعطیلی دانشگاه‌ها، اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع و مشخص شدن نهاد‌های مسئول در تصمیم‌گیری و به تبع آن پاسخ‌گویی این نهاد‌ها نسبت به عوارض و مشکلات به وجود آمده در سلامتی دانشجویان می‌باشیم.

همچنین تفاوت محسوسی در نحوه‌ی اطلاع‌رسانی آمار دقیق مبتلاشدگان و همچنین تمهیدات به عمل آمده برای مقابله با این ویروس وجود دارد. این تفاوت‌ها باعث بی‌اعتمادی دانشجویان نسبت به منابع و مسئولین کشوری شده‌است، امیدواریم ضمن مطلع نمودن دانشجویان از علت این تفاوت‌ها، سلامت دانشجویان را در صدر اولویت‌های تصمیم‌گیری‌ها قرار دهید.

با استناد به موارد مذکور با هیچ استدلال سلیمی ادامه‌ی فعالیت در شرایط کنونی به صلاح نیست؛ لذا خواهشمندیم تصمیمات مقتضی نسبت به تعطیلی دانشگاه‌ها اخذ شود.