ثبت زلزله بزرگتر از ۵ در هرمزگان/استان‌هایی که با زلزله بزرگتر از ۴ لرزیدند
ثبت زلزله بزرگتر از ۵ در هرمزگان/استان‌هایی که با زلزله بزرگتر از ۴ لرزیدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، در هفته گذشته در لافت استان هرمزگان زلزله‌هایی به بزرگای ۵.۸ و ۴.۴، در قطور استان آذربایجان غربی دو زلزله ۴.۴ و ۴، در سرعین استان اردبیل زلزله ۴.۴ و در کامیاران استان کردستان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۱ رخ داد، ضمن آنکه در استان هرمزگان ۳ […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، در هفته گذشته در لافت استان هرمزگان زلزله‌هایی به بزرگای ۵.۸ و ۴.۴، در قطور استان آذربایجان غربی دو زلزله ۴.۴ و ۴، در سرعین استان اردبیل زلزله ۴.۴ و در کامیاران استان کردستان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۱ رخ داد، ضمن آنکه در استان هرمزگان ۳ زلزله به بزرگای ۳.۸، ۳.۵ و ۳.۲، در خوزستان ۳ زلزله به بزرگای ۳.۱، ۳.۲ و ۳.۵ و در استان خراسان رضوی زلزله‌های ۳.۳ و ۳.۷ رخ داد.

همچنین کهک استان قم نیز با زلزله‌ای به بزرگای۳.۶ لرزید. جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:  

شنبه ۲۶ بهمن

در میمند استان فارس زلزله ۲.۵، در شیراز استان فارس زلزله ۲.۸، در گلبافت استان کرمان زلزله ۲.۹، در طبس استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۹، در منوجان استان کرمان زلزله ۲.۷، در نجف‌شهر استان کرمان زلزله ۲.۶ و در حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

ریوش استان خراسان رضوی زلزله‌ای با بزرگای ۳.۲ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۳۰ کیلومتری ریوش، ۴۱ کیلومتری خلیل‌آباد و ۴۴ کیلومتری بردسکن این استان گزارش شد.

کامیاران استان کردستان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۶ لرزید و کانون آن در ۱۸ کیلومتری کامیاران استان کردستان و ۲۰ کیلومتری روانسر و ۲۹ کیلومتری کوزران این استان بوده است.

مشراگه استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۲۲ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۴ کیلومتری مشراگه، ۲۳ کیلومتری رامهرمز و ۲۵ کیلومتری رامشیر این استان گزارش شد.

در گلباف استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۴ کیلومتری گلباف، ۲۶ کیلومتری سیرچ و ۳۱ کیلومتری اندوهجرد این استان بوده است.

یکشنبه ۲۷ بهمن

سرعین استان اردبیل با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۴ در عمق ۶ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۴ کیلومتری سرعین، ۱۰ کیلومتری اردیموسی و ۱۳ کیلومتری نیر این استان به ثبت رسید.

در صالح‌آباد استان ایلام زلزله ۲.۵، در قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۵ و در اوز استان فارس زلزله ۲.۹ رخ داد.

در لافت استان هرمزگان بعد از زلزله‌های ۳.۹ در عمق ۱۰ کیلومتری، ۴.۴ در عمق ۱۶ کیلومتری زلزله دیگری به بزرگای ۵.۸ در عمق ۱۳ کیلومتری لرزید. کانون این زلزله در ۱۱ کیلومتری لافت، ۲۰ کیلومتری درگهان و ۲۴ کیلومتری سوزا گزارش شد. زلزله‌های ۳.۵ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.//////

قطور استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای ۴.۴ در عمق ۵ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱ کیلومتری قطور، ۳۵ کیلومتری تازه شهر و ۳۶ کیلومتری سلماس این استان بوده است. زلزله ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

هجدک استان کرمان نیز زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۷ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۲۲ کیلومتری هجدک، ۳۵ کیلومتری چترود و ۴۲ کیلومتری کاظم آباد این استان بوده است.

دوشنبه ۲۸ بهمن

کوخرد استان هرمزگان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۹ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۵ کیلومتری کوخرد، ۴۴ کیلومتری بستک و ۵۶ کیلومتری جناح به ثبت رسید.

در کهک استان قم زلزله ۲.۷، خانه‌زنیان استان فارس زلزله ۲.۶ و ایوانکی استان سمنان زلزله ۲.۸ رخ داده است.

زلزله ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری در نهبدان استان خراسان جنوبی رخ داد و کانون آن در ۱۷ کیلومتری نهبندان، ۱۹ کیلومتری شوسف و ۸۹ کیلومتری درح این استان بوده است.

اندیمشک استان خوزستان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۳ کیلومتری اندیمشک، ۲۶ کیلومتری دزفول و ۲۷ کیلومتری سالند این استان بوده است.

کامیاران استان کردستان همچنین با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۱ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۶ کیلومتری کامیاران استان کردستان و ۲۲ کیلومتری روانسر و ۳۲ کیلومتری کوزران استان کرمانشاه گزارش شد. زلزله ۲.۶ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

سه‌شنبه ۲۹ بهمن

کلور استان اردبیل زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۷ کیلومتری کلور استان اردبیل و ۱۸ کیلومتری بازار جمعه و ۲۰ کیلومتری ماسال استان گیلان گزارش شد.

در بندر گناوه استان بوشهر زلزله‌های ۲.۵ و ۲.۶ و در قطور آذربایجان غربی زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

در آغاجاری استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۶ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۸ کیلومتری آغاجاری و ۲۴ کیلومتری بهبهان و ۳۰ کیلومتری لیکک استان کهگیلویه وبویر احمد به ثبت رسید.

مورموری استان ایلام زلزله‌ای با بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۹ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۹ کیلومتری مورموری، ۱۷ کیلومتری سراب باغ و ۳۵ کیلومتری آبدانان بوده است.

کهک استان قم با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۶ کیلومتری کهک، ۱۶ کیلومتری جمکران و ۲۲ کیلومتری قم بوده است.

در قطور استان آذربایجان غربی بعد از زلزله‌های ۲.۶ و ۳.۹ در عمق ۹ کیلومتری زلزله دیگری با بزرگای ۳.۹ در عمق ۶ کیلومتری رخ داد و کانون این زمین‌لرزه در ۹  کیلومتری قطور، ۳۷ کیلومتری زرآباد و ۳۷ کیلومتری تازه شهر این استان گزارش شد. زلزله ۴ در عمق ۶ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

چهارشنبه ۳۰ بهمن

اشنویه استان آذربایجان غربی با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۶ و در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۹ کیلومتری اشنویه، ۲۶ کیلومتری نالوس و ۲۹ کیلومتری سیلوانه این استان بوده است.

در نصرت‌آباد استان سیستان و بلوچستان زلزله‌های ۲.۵ و ۲.۹، در سرابله استان ایلام زلزله ۲.۵، در قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۸، در بروجرد استان لرستان زلزله ۲.۸ و در خواجه استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۹ رخ داد.

آواجیق استان آذربایجان غربی با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۴ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۹ کیلومتری آواجیق و ۴۳ کیلومتری سیه چشمه این استان به ثبت رسید.

پنج‌شنبه اول اسفند

در ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان دو زلزله ۲.۹، در مزدآوند استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶، در آرادان استان سمنان زلزله ۲.۵، در حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.

در فاریاب استان کرمان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۵ کیلومتری به ثبت رسید مه کانون آن در ۲۸ کیلومتری فاریاب استان کرمان و ۳۱ کیلومتری سرگز و ۳۵ کیلومتری زیارتعلی استان هرمزگان بود.

جمعه ۲ اسفند

زلزله ۳ در عمق ۶ کیلومتری اولین زلزله روز جمعه ۲ اسفند بوده است که در سرگز استان هرمزگان رخ داد و کانون آن در ۲۶ کیلومتری سرگز، ۳۳ کیلومتری فاریاب و ۴۴ کیلومتری زیارتعلی استان هرمزگان گزارش شد.

کوخرد استان هرمزگان نیز زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۶ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۳۹ کیلومتری کوخرد، ۴۹ کیلومتری بستک و ۶۱ کیلومتری رویدر این استان بوده است.

در جزیره هندورابی استان هرمزگان زلزله ۲.۹، در حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۹، در قاضی‌آباد استان خراسان شمالی زلزله ۲.۷ و در دوگنبدان استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۵ رخ داد.

کدکن استان خراسان رضوی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد که کانون آن در ۱۹ کیلومتری کدکن، ۲۴ کیلومتری ریوش و ۴۱ کیلومتری بایک این استان بوده است.

در سنگان استان خراسان رضوی زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد که کانون آن در ۴۹ کیلومتری سنگان، ۵۴ کیلومتری حاجی آباد و ۵۵ کیلومتری نشتیفان این استان به ثبت رسید. زلزله ۳.۳ در عمق ۵ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

کنگ استان هرمزگان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۸ کیلومتری لرزید که کانون آن در ۲۵ کیلومتری کنگ، ۲۶ کیلومتری بندر لنگه و ۲۷ کیلومتری جزیره تنب بزرگ این استان بوده است.

انتهای پیام