۷ بیمار مبتلا به کرونا در قم بدحال هستند
۷ بیمار مبتلا به کرونا در قم بدحال هستند
مهدی مصری ، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر هفت نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در مراکز درمانی استان بستری هستند، بدحال می‌باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی مصری با اشاره به آخرین وضعیت کووید۱۹ در قم، افزود: در ۲۴ ساعت منتهی به دهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، ۳۰ بیمار با علایم ابتلا به کرونا به‌صورت سرپایی پذیرش که از این تعداد ۱۴ نفر بستری شدند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۹۸ بیمار مشکوک با علایم ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به دهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، فوتی ناشی از کرونا اعلام نشده است.

مصری بیان کرد: در این مدت از ۶۵ نفر تست کرونا گرفته که ۹ مورد مثبت گزارش شد.

به گفته وی، مجموع واکسن تزریق شده کرونا در استان قم یک میلیون و ۸۵۲ هزار و ۷۱۹ دُز است.

وضعیت کرونایی قم که از روز هشتم بهمن‌ماه به رنگ قرمز و از روز ششم اسفندماه به رنگ نارنجی درآمده بود، از بیست و هشتم اسفندماه به رنگ زرد تغییر کرد.

شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند به‌منظور تعیین زمان‌بندی و نوبت‌دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروه‌های سنی اعلام شده و نیز ثبت‌نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir مراجعه کنند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم