۶ محموله کمک‌ سپاه قم به زلزله‌ زدگان خوی ارسال شد
۶ محموله کمک‌ سپاه قم به زلزله‌ زدگان خوی ارسال شد
سردار محمدرضا موحد، فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم با اشاره به زلزله اخیر درخوی از ارسال ۶ محموله کمک به زلزله‌زدگان این شهر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سردار محمدرضا موحد اظهار داشت:محموله‌های ارسالی شامل انواع کمک‌های مورد نیاز مردم زلزله دیده این شهرستان توسط سپاه و بسیج استان قم ارسال شده‌است.

وی اظهار داشت: همچنین به همت بسیج و سپاه قم ۲ آشپزخانه در این شهرستان فعال و در هر وعده افزون بر ۲ هزار پرس غذای گرم در بین مردم توزیع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پتو، بخاری برقی، لباس گرم، نان، کاپشن و غیره بخشی از اقلام ارسالی قم به شهرستان خوی بوده‌است.

موحد با اشاره به ارسال بیش از ۷۰ هزار قرص نان به خوی، گفت:‌همچنین با همکاری ستاد کریمه اهلبیت(ع) و خیرین نیز اقلامی مانند برنج، گوشت، نخود، لوبیا، عدس و غیره نیز تامین و ارسال شده‌است.

وی در پایان بیان داشت: قرارگاه حضرت معصومه(س) سپاه قم ۲ روز بعد از زلزله خوی در این شهرستان فعال شده و همچنان مشغول خدمات رسانی به مردم این شهرستان است.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲۱:۴۴ شنبه، هشتم بهمن ماه شهرخوی و فیرورق در آذربایجان غربی را لرزاند که طبق گزارش‌ها، خسارت، مصدومان و بویژه قدرت آن بیش از زمین لرزه ۱۳ مهر و ۲۸ دی امسال و حتی اسفند سال ۱۳۹۸ این منطقه بود.

در این زمین لرزه سه نفر فوت و بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر مصدوم شدند، در این حادثه ۱۳ هزار و ۲۲۰ واحد مسکونی بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیدند که از این تعداد ۲ هزار و ۱۲۰ واحد تخریبی هستند، پنج هزار و ۵۰۰ واحد دامی نیز خسارت دیده که یک هزار و ۵۰۰ واحد تخریبی هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا