۵۸ پروژه بخش کشاورزی استان قم افتتاح شد
۵۸ پروژه بخش کشاورزی استان قم افتتاح شد
۵۸ پروژه بخش کشاورزی استان قم با ایجاد ۷۷۲ شغل مستقیم در بخش روستایی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم،دکتر صفدر نیازی شهرکی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم افتتاح ۵۸ پروژه بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۹۵۰ میلیارد ریال به مناسبت دهه مبارک فجر که امروز ۲۰ بهمن‌ماه با حضور دکتر امیدیان معاون اقتصادی استانداری قم، محمدرضا حاجی رضا رئیس جهادکشاورزی استان قم و جمعی از مدیران استان برگزار شد، افتتاح این تعداد پروژه را با اعتبار ۹۵ میلیارد تومانی قابل تقدیر دانست و گفت: امیدواریم که این پروژه ها بتواند در راستای وظیفه‌ی جهاد کشاورزی که مسئله امنیت غذایی است مثمر ثمر باشد.

نیازی شهرکی مهم ترین وظیفه مجموعه جهاد کشاورزی را تأمین امنیت غذایی و پایداری تولید معرفی کرد و ادامه داد: با توجه به تغییرات اقلیمی و افت منابع آبی با وجود کاهش بارش ها، سیاست گذاری ها باید به صورتی باشد که بتوانیم پایداری در تولید را حفظ کنیم.

همچنین در این مراسم دکتر محسن امیدیان معاون اقتصادی استانداری قم ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر، بیان کرد: هر ساله در سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی دور هم جمع می‌شویم برای تذکر و یادآوری این نکته مهم که چه اتفاق بزرگی را امام راحل و امت رقم زدند که تمام دنیا را متحول کرد و ما امروز شاهد دنیای جدیدی نسبت به قبل از انقلاب هستیم.

وی مردمی سازی را رویکرد اصلی دولت سیزدهم دانست و ادامه داد: مسئولین نباید فرمایشات امامین انقلاب را فراموش کنند که در همه‌ی مسیر ما حتما مردم باید دیده شوند و تمام هم و غم دولتمردان باید این باشد که باری از دوش مردم برداشته شود لذا خود را موظف و متعهد می دانیم به تعهداتی که در ذهن و اندیشه امام(ره) بوده و در نگاه رهبر معظم انقلاب تداوم یافته است.

معاون اقتصادی استانداری قم در پایان تأکید کرد: رویکرد دولت اهتمام جدی برای رفع نظام مسائل همه مردم به ویژه روستائیان و عشایر است.

در ادامه این مراسم محمدرضا حاجی رضا رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و نام شهدا انقلاب اظهار کرد: در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین از جمله وظایفی که سازمان جهاد کشاورزی استان قم بر عهده دارد تامین امنیت غذایی بوده و در استان قم سازمان جهاد کشاورزی ماموریت دارد که تولید ۸۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه در حوزه سلامت غذایی نیز وظایف مهمی بر دوش سازمان جهاد کشاورزی استان قم قرار دارد، گفت: در ایام الله دهه فجر وظیفه داریم فعالیت‌ها، ظرفیت‌ها و کارکردهای این سازمان را به مردم و مسئولان معرفی کنیم.

حاجی رضا بیان کرد: با افتتاح این تعداد از پروژه‌ها، ۷۷۲ شغل مستقیم در بخش روستایی استان قم ایجاد شده است.

وی پروژه‌های آب و خاک، آبیاری کم فشار و پرفشار، سامانه‌های نوین آبیاری، احیا و مرمت قنات، سه واحد پرورش گوساله پرواری، یک واحد پرورش ماهیان سردآبی، سه واحد بسته بندی حبوبات، خشکبار، تخم مرغ و تخم بلدرچین و افتتاح فاز نخست یک واحد گلخانه از جمله پروژه های افتتاح شده معرفی کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا