۴ پروژه اولویت‌دار ساماندهی شهری قم مشخص شد
۴ پروژه اولویت‌دار ساماندهی شهری قم مشخص شد
علیرضا خاکی، مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) در خصوص ساماندهی پیرامون حرم مطهر و هسته مرکزی شهر توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علیرضا خاکی،مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) به پروژه‌های ساماندهی پیرامون حرم مطهر و هسته مرکزی اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت ۴۸ هکتاری که در اختیار استان قم قرارگرفته، پروژه‌های تأثیرگذار برای مجاوران، زائران و مسافران در پیرامون حرم در اولویت اقدامات قرار گرفته است.

او ظرفیت ۴۸ هکتاری را مهم‌ترین پشتوانه پروژه‌های پیرامون حرم دانست و افزود: پروژه‌های دارای اولویت به ترتیب در حال بررسی بوده و موانع و چالش‌های هر پروژه شناسایی‌شده و وظایف هر دستگاه به آن‌ها محول شده و هماهنگی‌های لازم بین متولیان امر انجام‌شده است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) تصریح کرد: شهرداری قم، اداره کل راه و شهرسازی و معاونت عمرانی استانداری در حال پیگیری هستند و در صورت نیاز به پشتیبانی دستگاه قضایی، گزارش و راهکار تهیه می‌شود.

او اقدامات انجام‌شده در پروژه ۴۸ هکتار را موردبررسی قرارداد و گفت: در بخش نخست شهرداری در حال آماده‌سازی و کار در اراضی ۴۸ هکتاری بوده تا زمین به‌صورت خام واگذار نشود و تفاهم‌نامه آن با اداره راه و شهرسازی امضاشده است.

خاکی با تأکید بر اینکه در بخش دوم هماهنگی‌های لازم با شرکت‌های آب، برق و گاز نیز انجام‌شده تا خدمات لازم به‌موقع به این پروژه‌ها ارائه شود، ادامه داد: در بخش سوم نیز سند زمین مادر نیز به قم واگذارشده و اداره کل راه و شهرسازی در حال پیگیری اخذ سند تفکیک اراضی است.

او از طراحی پروژه‌های شهرداری در ۴۸ هکتاری خبر داد و بیان کرد: ۱۰ پروژه برای زمین‌های ۴۸ هکتاری پیش‌بینی‌شده است که شهرداری و کمیته ذیل هیئت اجرایی چهار پروژه را در اولویت قرار داده و تفاهم‌نامه آن با اداره کل راه و شهرسازی منعقدشده است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) بیان کرد: ساماندهی محله چهل اختران، پروژه آرامستان نو و بازآفرینی محلات آبشار و قم نو، بازآفرینی شهری و بازگشایی حدفاصل خیابان معلم تا راه‌آهن یعنی فاز ۵ عمار یاسر و همچنین بازآفرینی شهری دروازه ری، چهار پروژه اولویت‌دار شهر قم است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم