۳۵ هزار اشتغال دانش بنیان ایجاد شد
۳۵ هزار اشتغال دانش بنیان ایجاد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علی خیرالدین روز سه شنبه ۱۲ مهرماه در آیین تودیع و معارفه رییس سابق و جدید پارک علم و فناوری قم، بیان کرد: اولین جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری کشور با عنوان «جهش» زمستان امسال با دبیری پارک علم و فناوری استان قم برگزار خواهد شد. خیرالدین […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علی خیرالدین روز سه شنبه ۱۲ مهرماه در آیین تودیع و معارفه رییس سابق و جدید پارک علم و فناوری قم، بیان کرد: اولین جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری کشور با عنوان «جهش» زمستان امسال با دبیری پارک علم و فناوری استان قم برگزار خواهد شد.

خیرالدین مشکل مکان را مهمترین معضل پارک علم و فناوری قم یاد کرد و ادامه داد: رسیدن به مرحله تولید انبوه در حوزه شرکت های دانش بنیان، نیازمند اختصاص زمین و تجهیزات لازم است.

وی تصریح کرد: در صورتی که زمین مورد نیاز جهت استقرار شرکت های فناوری در قم تامین نشود، به زودی شاهد رخوت و رکود در فعالیت های شرکت های فناور در این استان خواهیم بود.

خیرالدین اظهار کرد: پارک علم و فناوری قم در دوره جدید باید بتواند تعامل مستمر و سازنده ای با دانشگاه ها و موسسات علمی و پژوهشی داشته باشد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: از ۱۰ دهکده فناوری کشاورزی ۶ دهکده در سطح کشور احداث شده که یکی از این دهکده ها بزودی در استان قم احداث و دایر خواهد شد

خیرالدین خاطرنشان کرد: حوزه صنعت، معدن و توریست گردشگری مذهبی از ظرفیت های بالقوه قم در ایجاد پردیس های خصوصی در حوزه پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان است.

وی با اشاره به ظرفیت قم در علوم انسانی و اسلامی، ابراز کرد: فرهنگ نوآوری و نوآوری فرهنگی بعنوان یک اصل مهم برای رونق حوزه صنایع خلاق و نرم مانند علوم انسانی مورد توجه اندیشمندان و نخبگان قمی باشد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: معافیت مالیاتی به همراه صدور سند اعیانی برای شرکت های دانش بنیان از مزیت هایی است که طبق قانون جهش تولید در حوزه شرکت های دانش بنیان عملیاتی شده است.

وی با انتقاد از اعتبارات اندک صندوق پژوهش و فناوری قم، بیان داشت: اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی این صندوق نمی تواند نیاز شرکت های دانش بنیان را برطرف کند و لازم است اعتبارات آن افزایش یافت.

در این آیین از خدمات حدود هشت ساله سید حسین اخوان علوی تقدیر و خیرالله رهسپارفرد بعنوان رییس جدید پارک علم و فناوری قم معارفه شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا