۳۲ هزار هکتار زمین برای رفع مشکل سکونتگاه‌های غیررسمی در اسماعیل‌آباد قم اختصاص یافت
۳۲ هزار هکتار زمین برای رفع مشکل سکونتگاه‌های غیررسمی در اسماعیل‌آباد قم اختصاص یافت
سیدمحمدتقی شاهچراغی، استاندار قم گفت: برای حل این مشکل و ساکنین منطقه اسماعیل آباد زمینی به مساحت ۳۲ هزار هکتار اختصاص دادیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی استاندار قم به مناسبت روز دانش آموز پای درددل دانش آموزان نخبه قمی نشست و در پاسخ به انتقادات و مطالبات دانش آموزان گفت: برخی از نقد‌ها باید از مسیر آموزش و پرورش پیگیری شود. همچنین در چند روز آینده آموزش و پرورش باید پاسخ مناسب و مستدل به اشکالات مطرح شده در این نشست را برای دانش آموزان بیان کند.

استاندار قم با بیان اینکه در چنین جلسات و نشست‌هایی بخشی از ابهامات و پرسش‌ها پاسخ داده می‌شود بر لزوم استمرار این جلسات و با حضور نمایندگان دانش آموزان شهرستان‌های تابعه تاکید کرد.

شاهچراغی با تاکید بر اینکه قم جایگاه رفیعی در جهان اسلام دارد،عنوان کرد: جبهه باطل نیز قم را به عنوان مرکز و نرم افزار اصلی انقلاب اسلامی می‌داند پس برای تضعیف آن هم برنامه ریزی می‌کند.

استاندار قم با بیان اینکه هویت قم یک افتخار است، یادآور شد: در قم موسسه‌هایی وجود دارد که فراتر از سطح کشور در عرصه جهان اسلام فعالیت می‌کنند و خوب است آموزش و پرورش اردو‌های بازدید دانش آموزان از این موسسات را برگزار کند.

شاهچراغی با اشاره به اینکه سطح بالای علمی قم در جهان اسلام افتخارآفرین است، اضافه کرد: آمادگی لازم در مجموعه مدیریت استان برای حل برخی از مشکلات با استفاده از ظرفیت علمی استان وجود دارد.

استاندار قم با اشاره به اینکه در موضوع کرونا نیز شاهد هجمه‌های غیرواقعی علیه قم بودیم، تصریح کرد: شیوع این ویروس از دیگر استان‌ها بوده، ولی با فعالیت‌های رسانه‌ای علیه قم، شاهد موج قم هراسی بودیم.

شاهچراغی با تاکید بر اینکه نباید وعده‌هایی بدهیم که عملیاتی نشوند، عنوان کرد: اقدامات خوبی در راستای توسعه و بهبود خدمات در استان انجام شده است که باید برای مردم تبیین شوند.

استاندار قم در ادامه افزود: برخی از کلان پروژه‌های استان بدلیل اینکه در گذشته شروع درست و قانونی نداشته در مسیر اجرا با مشکل روبرو و متوقف شده بود که ما با حل این مشکلات و رفع موانع قانونی مسیر را برای عملیاتی کردن آن‌ها فراهم کرده ایم.

شاهچراغی با اشاره به اینکه تمام نظام مسائل روستا‌های قم با حضور میدانی جمع‌بندی و احصا شده است، تصریح کرد: در مواردی نیز به دلایل مختلف امکان و ظرفیت لازم برای حل مشکلات وجود ندارد، اما باید این دلایل به اطلاع مردم برسد تا ابهامی در ذهن مردم باقی‌نماند.

استاندار قم با بیان برخی از دستاورد‌های دولت و مدیریت استان در یکسال گذشته، عنوان کرد: برای تعیین تکلیف و اجرایی شدن برخی از پروژه‌های مهم و راکد استان، فعالیت‌های خوب و امیدبخشی انجام شده است که امیدواریم با پیگیری‌های لازم هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.

شاهچراغی همچنین با اشاره به بیش از هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در استان قم داریم، عنوان کرد: برای حل این مشکل نیز زمینی در پردیسان را در اختیار مجموعه مدیریت شهری به منظور حل این مشکل قرارداده‌ایم.

استاندار قم  با اشاره به سکونت‌های غیررسمی در استان قم، تصریح کرد: برای حل این مشکل و ساکنین منطقه اسماعیل آباد زمینی به مساحت ۳۲ هزار هکتار اختصاص دادیم.

گفتنی است، در این دیدار دو ساعته ۱۵ نفر از ۴۰ نخبه دانش آموز از تشکل‌های مختلف نسبت به مسائل فرهنگی، تربیتی و آموزشی مطالبات و دغدغه هایشان را با استاندار قم مطرح کردند.

همچنین قرار است طی روز‌های آینده همین نشست صمیمی با دانش آموزان نخبه دختر قمی نیز برگزار شود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان