۳۰ کتاب حوزه انقلاب و دفاع مقدس در قم منتشر می‌شود
۳۰ کتاب حوزه انقلاب و دفاع مقدس در قم منتشر می‌شود
وحید رسولی گفت: ۳۰ کتاب مکتوب در موضوع انقلاب و دفاع مقدس از ابتدای امسال تاکنون با حمایت بنیاد منتشر شده و ۳۰ کتاب دیگر در مرحله تولید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، وحید رسولی مدیر هنری و ادبیات اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم اظهار داشت: از تعداد کل کتاب‌های منتشر شده در سال‌جاری تاکنون ۲۰ کتاب صوتی بوده و از میان کتاب‌هایی که در حال تولید است ۲۰ کتاب صوتی می‌باشد.

وی عنوان کرد: کتاب تاریخ شفاهی هشت سال اسارت خاطرات شنیدنی آزاده عبدالله رجبی، کتاب ملائک خاکریزنشین شامل زندگی نامه و وصایای شهدای پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران در قم و کتاب گوشه‌ای که ماه دارد (مجموعه داستان کوتاه با موضوع دفاع مقدس و مقاومت ) سه کتاب شاخص منتشر شده در سالجاری است.

وی با اشاره به وضعیت کتاب‌های در حال تولید گفت: کتاب‌های تولیدی به چاپ دیجیتال رسیده و بعد از گرفتن کاغذ در پایان سال به تعداد تعیین شده ، چاپ می‌شود.

رسولی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون کتاب چند ثانیه تا شهادت تولید اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم به انگلیسی ترجمه شده و چندین کتاب هم در دست ترجمه به زبان عربی و انگلیسی است.

وی ابراز داشت: امسال طی مجوزی که به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم داده شد، از این پس کتاب‌های منتشره با نام انتشارات بنیاد خواهد بود.

وی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین اهداف حوزه ادبیات بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با استفاده از هنر و همچنین چاپ کتاب برای اقشار و سنین مختلف است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا قم