۳۰ میلیارد تومان برای توسعه چهل اختران اختصاص یافت
۳۰ میلیارد تومان برای توسعه چهل اختران اختصاص یافت
سیدمحمد تقی شاهچراقی، استاندار قم گفت: از محل سفر رییس جمهوری به استان قم ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه چهل اختران در نظر گرفته‌شده که تاکنون ۱۰ میلیارد تومان از آن تخصیص‌یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، سید محمدتقی شاهچراغی روز یکشنبه در بازدید از پروژه توسعه بقعه مبارکه چهل اختران، بیان کرد: طرح توسعه چهل اختران از ۱۰ سال گذشته به‌رغم اینکه جزو یکی از طرح‌های عمرانی قم بوده، راکد مانده و مشکلات زیادی برای شهروندان و مجاوران آن به وجود آورده است.

وی بابیان اینکه در سفر سال گذشته ریاست جمهوری به قم تصمیمات خوبی برای تکمیل طرح توسعه چهل اختران دیده شد، اضافه کرد: فاز اول این طرح در یک دوره زمانی ۸ ماهه آماده و در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

استاندار قم با تاکید بر ضرورت تملک چند پلاک باقی‌مانده این طرح، افزود: اگر این طرح در سالهای قبل انجام می‌شد با هزینه بسیار کمتری به سرانجام می‌رسید؛ علاوه بر این طرح در چند محله دیگر نیز طرح‌های توسعه‌ای و بهسازی انجام خواهد گرفت.

وی در پایان ابراز داشت: هیچ‌کدام از برنامه‌ها و طرح‌های سفر رییس جمهوری به قم روی زمین نمانده و تمامی آن‌ها مراحل اجرایی خود را سپری می‌کنند.

استاندار قم بابیان این‌که مساحت کل طرح، هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع است، ادامه داد: هفت هزار مترمربع در قالب ساخت صحن و رواق و ۱۵۰۰ مترمربع آن محور دسترسی خواهد بود.

وی مدت‌زمان عملیات اجرایی را هشت ماه اعلام کرد و افزود: در مرحله نخست طرح احداث فضای صحن شهری، رواق‌های اطراف، تاسیسات شهری و اجرای گذر تاریخی در دستور کار است.

به گزارش ایرنا،‌ اجرای طرح ملی توسعه آستان چهل اختران از سال ۱۳۸۹ در سه فاز آغاز شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا