۲۶۰۰ زائر قمی از ۳ خرداد به سفر حج اعزام می شوند
۲۶۰۰ زائر قمی از ۳ خرداد به سفر حج اعزام می شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، سید حسین موسوی ظهر جمعه در گردهمایی آموزشی حجاج استان قم در ورزشگاه شهید حیدریان قم اظهار داشت: در سال جاری ۵۷۷ کاروان از نقاط مختلف کشور از جمله استان قم به حج تمتع اعزام می‌شوند. مدیر کل حج و زیارت استان قم […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، سید حسین موسوی ظهر جمعه در گردهمایی آموزشی حجاج استان قم در ورزشگاه شهید حیدریان قم اظهار داشت: در سال جاری ۵۷۷ کاروان از نقاط مختلف کشور از جمله استان قم به حج تمتع اعزام می‌شوند.

مدیر کل حج و زیارت استان قم بیان داشت: ۳۳۷ کاروان در روزهای آینده به عنوان مدینه قبل و ۲۴۰ کاروان به عنوان مدینه بعد به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه از استان قم ۱۶ کاروان به حج تمتع اعزام می‌شوند افزود: ۲۶۰۰ زائر از استان قم به سفر حج اعزام می‌شوند که اعزام‌ها از سوم خرداد صورت می‌گیرد.

موسوی افزود: برای حجاج مدینه اول تعداد ۱۰ جلسه و مدینه دوم تعداد ۱۲ جلسه آموزشی برنامه ریزی شده است تا با آمادگی کامل نسبت به مناسک حج به این سفر معنوی اعزام شوند.

وی ابراز داشت: در مجموع برای موضوعات احکام، مسائل بهداشتی، فرهنگی و امنیتی ۱۷۴ برای زائران قمی برگزار شده است.

مدیر کل حج و زیارت استان قم با بیان اینکه در سال ۹۹ به دلیل بیماری کرونا افراد مسن به این مراسم اعزام نشدند افزود: امسال افرادی که ۶۵ سال به بالا سن دارند به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

موسوی ادامه داد: مسن‌ترین زائر قمی ۸۹ سال سن دارد و کوچک‌ترین زایر نیز ۹ ساله است و میانگین سنی زائران نیز ۶۴ سال است.