۲۵ میلیارد ریال برای درمان زوج‌های نابارور در قم هزینه شد
۲۵ میلیارد ریال برای درمان زوج‌های نابارور در قم هزینه شد
سید مهدی محصل، مدیر درمان تامین اجتماعی قم گفت: از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون ‌۲۵ میلیارد ریال برای درمان یک هزار و ۵۱۵ زوج‌ نابارور در قم هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم،سید مهدی محصل افزود: این طرح طی دستورالعمل حمایت از زوج‌های نابارور که در دولت سیزدهم مصوب شده است، اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: در این طرح چهار بسته خدمت اصلی در نظر گرفته شده است که شامل آ یو آی، آی وی اف، میکرو نیجکشن، فَت یا انتقال جنین یخ زده است که هر کدام از این بسته‌ها تا سه مرتبه در سال قابل تکرار است.

وی بیان کرد: بر اساس این طرح ۹۰ درصد هزینه زوج‌ها در مراجعه به مراکز دولتی و همچنین ۹۰ درصد هزینه در مراجعه به مراکز خصوصی طبق تعرفه دولتی پرداخت می‌شود.

محصل ادامه داد: بیمه‌شده‌های تامین اجتماعی قم می‌توانند با مراجعه به مرکز ریحانه در بیمارستان نکویی، مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی و مرکز غیردولتی طهورا از خدمات این سه مرکز بهره‌مند شوند.

وی با بیان این‌که افرادی شامل حمایت درمانی ناباروری می‌شوند که دارای ناباروری اولیه و ثانویه هستند، خاطرنشان کرد: ناباروری اولیه مربوط به زوج‌هایی است که یک‌سال پس از اقدام به بارداری بدون پیشگیری، باردار نشده باشند که در مورد بانوان بالای ۳۵ سال، مدت‌زمان آن ۶ ماه محاسبه می‌شود.

وی با اشاره به این‌که ناباروری ثانویه نیز مربوط به زوج‌هایی است که یک فرزند دارند و با مشکل باروری مواجه هستند، افزود: درمان بانوان نابارور تا ۴۹ سالگی در تعهد تامین اجتماعی است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا