۲۵۰ دانش‌آموز خطاط وصیت‌نامه شهدای قم را خوشنویسی کردند
۲۵۰ دانش‌آموز خطاط وصیت‌نامه شهدای قم را خوشنویسی کردند
علی اصغر نظری، مسئول انجمن خوشنویسان قم از خوشنویسی وصیتنامه شهدای قم توسط 250 دانش‌آموز خطاط خبرداد و گفت: این آثار در قالب کتابی با عنوان «درسنامه شهدا» به چاپ خواهد رسید و در مراسمی این کتاب رونمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علی اصغر نظری در مرحله حضوری جشنواره خوشنویسی «نسیم مهر» که در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) برگزار شد، عنوان کرد: امسال به دلیل برگزاری کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم تصمیم‌گیری بر این شد که دهمین دوره جشنواره خوشنویسی دانش‌آموزی استان را با رویکرد وصیتنامه شهدای قم برگزار شود.

وی افزود: ۶۰۰ دانش‌آموز در مرحله اول آثار خود را از طریق مدارس خود به جشنواره ارسال کردند که ۲۵۰ نفر به مرحله نهایی و کتابت حضوری راه یافتند.

مسئول انجمن خوشنویسان قم اظهار کرد: با توجه به اینکه دانش‌آموزان بخش‌های برگزیده وصیتنامه‌های شهدای استان قم را خوشنویسی می‌کنند، بر آن شدیم که مرحله نهایی جشنواره را در محل گلزار شهدا برگزار کنیم تا دانش‌آموزان خطاط نیز با این فضای معنوی مأنوس شوند.

وی گفت: دهمین مرحله از جشنواره خوشنویسی «نسیم مهر» با محوریت کنگره ملی شهدای استان قم و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره کل آموزش و پرورش استان و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم انجام شود.

دبیر جشنواره نسیم مهر ابراز کرد: امسال این جشنواره به‌نحوی برنامه‌ریزی شده که حاصل مشارکت‌ها، آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با وصیت‌نامه‌ها و سبک زندگی شهدای قم شود.

وی اعلام کرد: در کنار این جشنواره بهترین‌ دانش‌آموزان خطاط، ۵۰ وصیتنامه برگزیده از شهدای قم را با الگوی استاد محمد رازقی خوشنویسی می‌کنند و این آثار در قالب کتابی با عنوان «درسنامه شهدا» به چاپ خواهد رسید و در مراسم اختتامیه جشنواره رونمایی می‌شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی ستاد کنگره ملی شهدای استان قم