۲۳ پرونده کثیرالشاکی در استان قم تعیین تکلیف شدند
۲۳ پرونده کثیرالشاکی در استان قم تعیین تکلیف شدند
حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری، رئیس کل دادگستری استان قم از تعیین تکلیف ۲۳ پرونده کثیرالشاکی، با بیش از یک هزار و ۱۵۰ نفر خوانده یا متهم با همت قضات استان در نیمه نخست سال‌جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در تشریح اقدامات دادگستری استان قم در خصوص تعیین تکلیف پرونده‌های کثیرالشاکی، اظهار کرد: پرونده‌ها کثیرالشاکی به دلیل وجود خواهان یا شاکی متعدد، معمولاً دارای اهمیت و پیچیدگی هستند، بنابراین رسیدگی به آن‌ها نیز مستلزم فرصت کافی و تخصص لازم است.

وی افزود: اما تمامی شعب دادسرا یا دادگاه نخستین و تجدیدنظر استان قم به منظور رسیدگی دقیق و تعیین تکلیف این قبیل پرونده‌‎ها اهتمام ویژه دارند و بر همین اساس در نیمه نخست سال‌جاری ۲۳ پرونده کثیرالشاکی در مراجع قضائی استان تعیین تکلیف شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به اینکه هرکدام از این پرونده‌ها دارای بیش از ۵۰ خوانده یا متهم بوده‌اند، اضافه کرد: بر همین اساس می‌توان ارزیابی کرد که تعیین تکلیف این پرونده‌ها مشکلات تعداد زیادی از مراجعان را حل و فصل کرده که این امر از اهمیت بسیاری برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری همچنین با بیان اینکه رسیدگی به پرونده‌هایی که تعداد شاکی یا خواهان آن بیش از حد معمول است آسان نیست، از قضات استان برای رسیدگی دقیق و سریع به این نوع پرونده‌ها تقدیر و تشکر کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر