۱۷۰ میلیارد تومان یارانه مطبوعات در بودجه سال آینده پیش بینی شد
۱۷۰ میلیارد تومان یارانه مطبوعات در بودجه سال آینده پیش بینی شد
ایمان شمسایی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رقمی که در بودجه سال آینده برای یارانه کتاب و مطبوعات تنظیم کرده ایم۳۵۰ میلیارد تومان است که حدود ۱۷۰ میلیارد تومان آن به مطبوعات و رسانه‌ها اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، ایمان شمسایی روز سه شنبه در حاشیه آیین اختتامیه جشنواره ابوذر قم گفت: در بودجه پیشنهادی برای سال آینده به دنبال افزایش یارانه مطبوعات هستیم، اما یارانه به رسانه با کیفیت داده می‌شود و رسانه نباید منتظر یارانه باشد تا کارمند دولت تلقی شود.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اتکای سایت‌ها و مطبوعات نباید صرفا به یارانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد و باید اقتصاد رسانه نیز مد نظر اهالی مطبوعات و سایت‌های خبری باشد.

شمسایی ادامه داد: اکنون ۱۳ هزار رسانه در کشور فعالیت دارند که ۲ هزار و ۲۰۰ رسانه نیز در نوبت امتیاز هستند و با این اوضاع اگر سالی۵۰۰ میلیارد تومان یارانه هم داشته باشیم کم است.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سئوالی در مورد وضعیت مطبوعات و خبرگزاری‌های قم عنوان کرد: قم با توجه به این که استانی است که از نظر مساحت، مساحتی پایین دارد، اما تعداد رسانه‌های آن قابل توجه است.

او ادامه داد: در این استان تنوع سیاسی و فکری در رسانه‌ها بالاست و از نظر کیفی رسانه‌های قم وضعیت خوبی دارند، اما از نظر اقتصادی مشکل دارند، چون استان قم صنعتی نیست.

شمسایی افزود: مزیت نسبی قم می‌تواند بعد دینی و گردشگری مذهبی آن باشد و این استان از این مزیت به خوبی در حوزه رسانه استفاده نمی‌کند.

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره ابوذر استان قم، امروز با تجلیل از برگزیدگان در تالار مرکزی شهر قم برگزار شد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان