۱۵ میلیارد ریال اعتبار به ۱۸ سمن قم پرداخت شد
۱۵ میلیارد ریال اعتبار به ۱۸ سمن قم پرداخت شد
رسول منعم ، مدیرکل سابق ورزش و جوانان قم از پرداخت ۱۵ میلیارد ریال منابع اعتباری به ۱۸ سمن این استان و همچنین ارائه ۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به جوانان فعال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، رسول منعم روز سه‌شنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید ورزش و جوانان قم، در تالار بعثت فرهنگسرای جوان قم، با شرح عملکرد ۳۹ ماهه خود در این سمت اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۷ مکان ورزشی در قم به بهره‌برداری رسید، که پروژه پیامبر اعظم (ص) که از طرح‌های بی نظیر سطح کشور از جمله آن به شمار می‌رود.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته از محل منابع اعتباری ملی ۲۷ صدم ارزش افزوده، و سفر پر خیر و برکت ریاست جمهوری به استان، منابع اعتباری مناسبی برای احداث، تکمیل، بازسازی و مناسب‌سازی اماکن ورزشی در سال‌های ۴۰۰ و ۴۰۱ پیش بینی شد که جهت احداث طرح اجرایی خواهد شد.

وی گرفتن سند ۱۳ زمین ورزشی از شهرداری قم، از محل تامین و پرداخت اقساط خزانه اسلامی که ارزش آن بالغ بر سه هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود را مورد توجه قرار داد و گفت: واگذاری مالکیت یک زمین در روستای علی آباد انقلاب به مساحت یک هکتار و یک زمین دیگر در منطقه دروازه ری قم، به متراژ ۴۰۰ متر به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال نیز از اقدام‌های حقوقی انجام شده است.

منعم با اشاره به حفظ مجموعه ورزشی هفت تیر استان به متراژ هشت هکتار گفت: به منظور توسعه زیرساخت‌های ورزشی در استان، ۴۳ مکان ورزشی در اختیار هیات‌های ورزشی قرار داده شد.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان قم همچنین گفت: طی مدت یاد شده در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای ۹۶۹ اعزام به مسابقه‌های کشوری و انتخابی تیم ملی، ۹۵ مورد میزبانی اردوهای تیم ملی و حضور ۱۵۷ تیم در لیگ‌های باشگاه‌های کشوری انجام، و ۲ هزار و ۲۲ مدال انفرادی کشور و ۲۵۵ عنوان آسیایی، جهانی و بین‌المللی و پاره‌المپیک نیز توسط قهرمانان و ورزشکاران استان احراز شد.

وی خاطرنشان کرد: کسب یک سهمیه المپیک در رشته کُشتی فرنگی بعد از ۳۰ سال و ۲ سهمیه در رشته بسکتبال با ویلچر و ۲ سهمیه در والیبال نشسته، همچنین حضور فعال ورزشکاران رشته‌های تکواندو، جودو و تنیس روی میز در عرصه‌های ملی و فراملی و حضور فعال ورزش‌های تیمی از جمله فوتسال، بسکتبال، هندبال و بدمینتون در لیگ‌های معتبر کشوری از اقدام‌های ورزش و جوانان استان در سه سال گذشته است.

منعم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد این اداره‌کل در حوزه جوانان بیان داشت: از ۳۰ سازمان مردم نهاد در سال ۹۷ به ۶۰ سازمان مردم نهاد در سال ۴۰۰ رسیدیم، و مراکز مشاوره نیز به ۱۰ مرکز افزایش پیدا کرد.

وی بیان داشت: در موضوع حمایت از سمن‌های کارآفرین ۱۵ میلیارد ریال منابع اعتباری به ۱۸ سمن فعال استان تعلق گرفت و در بحث تسهیلات اشتغال به جوانان فعال نیز مبلغ ۹ میلیارد ریال را پرداخت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: تعداد ۷۰ طرح ملی استانی نیز در سمن‌های فعال در حوزه‌های اشتغال، خانواده، کارآفرینی و اوقات فراغت مورد حمایت قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با پیگیری به موقع مبلع ۱۲ هزار و ۱۲۵ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج به ۹۰ درصد متقاضیان، به تعداد ۱۳ هزار و ۵۲۰ تَن پرداخت شد.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان قم در بخش پایانی سخنان خود بیان کرد: در راستای حمایت از باشگاه‌های ورزشی آسیب دیده از کرونا، تعدادی از این باشگاه‌ها از محل منابع استانی به ارزش ۱۲ میلیارد ریال و همچنین منابع ملی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره دریافت کردند.

در این آیین ابراهیم سانی خانی به عنوان مدیرکل جدید ورزش و جوانان قم معرفی شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا