۱۱ هزار و ۶۲۸ بانوی ورزشکار در قم بیمه هستند
۱۱ هزار و ۶۲۸ بانوی ورزشکار در قم بیمه هستند
سیده لیلا عنبری، معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان قم گفت:۱۱ هزار و ۶۲۸ نفر از بانوان ورزشکار این استان امسال بیمه ورزشی شدند و این به معنای فعالیت حرفه‌ای این تعداد افراد در ورزش بانوان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیده لیلا عنبری اظهار داشت: آمادگی جسمانی، بدنسازی، تکواندو، ژیمناستیک، کاراته، والیبال و وشو رشته‌های ورزشی پر طرفدار در بین بانوان قمی می باشد.

وی با اشاره به بانوان ورزشکار دعوت شده به اردوی تیم ملی در ۶ ماه اول امسال تعداد آنان را ۲۴ نفر عنوان کرد.

وی همچنین به موفقیت‌های بانوان ورزشکار قمی در میادین بین المللی اشاره کرد و افزود: انتخاب فاطمه محقق به عنوان مربی تیم ملی تنیس روی میز نونهالان و زهرا احمدی نیا به عنوان مربی تیم ملی هندبال جوانان در مسابقات جهانی اسلوونی از موفقیت‌های سالجاری ورزشکاران بانوی قمی است.

عنبری گفت: مهسا آراسته نیز امسال به عنوان مربی تیم ملی والیبال در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی ترکیه و مسابقات بین المللی تایلند شرکت کرد.

وی در ادامه بیان کرد: النازقاسمی، فاطمه خلیلی و نوریه عباسی نیز درسالجاری به مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی در ترکیه اعزام شدند.

وی تاکید کرد: نسترن گودرزی فراهانی، زهرا فتوتی و هانیه قراگوزلو نیز به مسابقات بین المللی قزاقستان و مقدونیه اعزام شدند و این سه تن مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا هندبال در قزاقستان را به گردن آویختند.

معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان قم افزود: تیم بسکتبال بانوان این استان نیز امسال در مسابقات لیگ دسته دوم بانوان کشور به عنوان قهرمانی دست یافت.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا