۱۰ کتاب به نام شهدای شاخص قم چاپ می‌شود
۱۰ کتاب به نام شهدای شاخص قم چاپ می‌شود
حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی نژاد، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم از چاپ 10 عنوان کتاب به نام شهدای شاخص شهر قم خبر داد و گفت: جایزه شهید کلهری به دست‌اندرکاران ۱۷ فیلم مستند در حوزه دفاع مقدس اهدا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی نژاد در هشتمین جلسه کمیته ایثار و شهادت شهرداری قم، به نقش و جایگاه شهدا در الگوسازی مناسب برای جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از برنامه‌های سازمان معرفی شهدا در قالب برنامه‌های فرهنگی به جوانان است.

وی از چاپ ۱۰ عنوان کتاب به نام شهدای شاخص استان قم خبر داد و افزود: در بین این ۱۰ شهید شاخص، خلبانان شهید اهل قم نیز معرفی می‌شود و این کتاب‌ها در کنگره ملی شهدا رونمایی و معرفی می‌شود.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم، مشارکت بسیج شهرداری قم در چاپ کتاب‌ها را یادآور شد و افزود: بعد از رونمایی از کتاب‌ها در هفته بسیج از کتاب‌ها استفاده‌شده و به مهمانان و مدعوین هدیه داده می‌شود.

وی از خرید ۱۷ فیلم مستند در حوزه دفاع مقدس نیز خبر داد و گفت: این ۱۷ فیلم مستند از بین ۴۰ فیلم ارسالی انتخاب‌شده و جایزه شهید کلهری را دریافت می‌کنند و هزینه ساخت آن را سازمان پرداخت خواهد کرد.

طباطبایی نژاد به مشارکت بسیج شهرداری در ساخت دو فیلم بلند داستانی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۷ فیلم مستند و این دو فیلم داستانی در کنگره ملی شهدا به نمایش گذاشته‌شده و امیدواریم برای هفته بسیج که بلافاصله بعد از کنگره ملی شهدا است برنامه‌های فرهنگی هنری بیشتری را بتوانیم تدارک ببینیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم