۱۰ ویژه برنامه در موزه حرم حضرت معصومه(س) برگزار می شود
۱۰ ویژه برنامه در موزه حرم حضرت معصومه(س) برگزار می شود
حجت الاسلام محمدباقر مشکاتی، رییس اداره موزه فاطمی گفت: در ایام معصومیه امسال ۱۰ ویژه برنامه‌ متنوع برای مخاطبان و علاقه مندان به آثار فرهنگی و تاریخی در موزه حرم بانوی کرامت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام محمدباقر مشکاتی در گفت و گویی افزود: بازدیدهای گروهی ویژه دانش آموزان و معلمان، برگزاری مسابقات حضوری و مجازی، تجلیل از واقفان و اهداگران آثار تاریخی، نمایش آثار ویژه با موضوع حضرت معصومه و ارائه بلیط رایگان و نیم بها از مهمترین برنامه های موزه فاطمی در ایام معصومیه است.

وی از اجرای طرح «در مکتب بانوی تمدن ساز» در ایام معصومیه خبر داد و گفت: این طرح ویژه معلمان و دانش آموزان مدارس استان قم برگزار می شود که در آن بازدیدهای گروهی همراه با روایتگری از چینش محتواگرای توحید محور موزه فاطمی انجام می شود.

رئیس اداره موزه فاطمی با بیان اینکه در این ایام نمایشگاه فصلی «نسیم کرامت» با نمایش آثار بانوان هنرمند عصر انقلاب اسلامی برگزار می شود، افزود: از دیگر ویژه برنامه های ایام معصومه، نیم بهاء بودن بازدید موزه فاطمی برای بانوان و خانواده ها در طول ایام معصومیه است.

وی ادامه داد: برگزاری آیین های تجلیل و تقدیر از بانوان واقف و اهداگر آثار تاریخی و هنری به موزه فاطمی و فراخوان هنرمندان برای تولید افتخاری انواع آثار هنری با موضوع «القاب فاطمی» از معصومیه ۱۴۰۱ تا دهه کرامت ۱۴۰۲ از دیگر برنامه های موزه فاطمی در این ایام است.

مشکاتی با بیان اینکه در ایام معصومیه زیارت نامه های شاخص موزه‌ای نیز رونمایی و معرفی خواهد شد، افزود: افتتاح گالری فروش موزه فاطمی، برگزاری مسابقه حضوری نسیم کرامت با موضوع «بانوان و حضرت معصومه سلام الله علیها» برای بازدیدکنندگان، برگزاری مسابقه میراث کریمه ۴ با موضوع معرفی موزه و آثار موزه ای مرتبط با بانوی تمدن ساز در فضای مجازی و دایر کردن میز خوشنویسی بانوان هنرمند از جمله ویژه برنامه های این موزه در ایام معصومیه است.

سالروز ورود حضرت معصومه به قم تا رحلت ایشان از ۲۸ مهر تا ۱۴ آبان ماه، مصادف با ۲۳ ربیع‌الاول تا ۱۰ ربیع‌الثانی ایام معصومیه نام‌گذاری شد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)