۱۰ مطالبه مدیرحوزه‌های علمیه از دولت سیزدهم
۱۰ مطالبه مدیرحوزه‌های علمیه از دولت سیزدهم
آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار با معاون اول رئیس جمهور، «توجه به نسل جوان و سرمایه فرهنگ»، «مسئله فرهنگ در کشور» و «توجه ویژه به آسیب‌های اجتماعی در کشور» را به‌عنوان مطالباتی از دولت سیزدهم مطرح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی امروز در دیدار محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، به ۱۰ مطالبه خود از دولت اشاره کرد و گفت: اولین مسئله و مطالبه ما «نخبگان و توجه ویژه به نخبه ها از حیث زیرساخت و هم حمایت» از آنان است.

دومین مطالبه مدیرحوزه های علمیه از دولت، «توجه ویژه به آموزش و پرورش و سرمایه گذاری در این زمینه» بود و «توجه دولت بر هنر و تولیدات هنری» نیز تأکید وی بود که به عنوان سومین مطالبه خود برشمرد.

آیت الله اعرافی «توجه ویژه به پاسخگویی و ارتباط بین حوزه و نظام اسلامی» را چهارمین مطالبه خود بیان کرد و بر «بین المللی تر شدن دانشگاه با توجه به جایگاه امروز انقلاب اسلامی» به عنوان پنجمین مطالبه خود تصریح کرد.

مدیر حوزه های علمیه «حمایت بیشتر از بخش خصوصی و کاهش تصدی‌گری در مسائل اقتصادی و پذیرش رقابت واقعی» را ششمین مطالبه خود بیان کرد و در هفتمین مطالبه خود «به حل مسئله آب به صورت بنیادی با توجه به مشکل اصلی ۱۲ استان» تأکید کرد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه، در ادامه این دیدار «توجه به نسل جوان و سرمایه فرهنگ»، «مسئله فرهنگ در کشور» و همچنین «توجه ویژه به آسیب های اجتماعی در کشور» را از دیگر مطالبات خود از دولت برشمرد.

  • منبع خبر : مرکز خبر حوزه