یک مدیرکل خانم به مدیران استان قم اضافه شد
یک مدیرکل خانم به مدیران استان قم اضافه شد
جلسه تکریم و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم برگزار و سیده زهرا میرعبدالحسینی به عنوان سرپرست جدید این سازمان معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، جلسه تکریم و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم امروز چهارشنبه ۷ دی‌ماه در تالار فرهنگ و هنر خانه معلم استان قم برگزار شد.

در این جلسه از زحمات محمود تقی‌پور مدیرکل اسبق آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم تقدیر و سیده زهرا میرعبدالحسینی به عنوان سرپرست جدید معرفی شد.

گفتنی است، تقی‌پور از این پس فعالیت خود را در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سمت سرپرست دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور ادامه خواهد داد.

در ابتدای این جلسه محمود تقی‌پور اظهار کرد: فعالیت در استان قم را با کسب اجازه از حضرت معصومه(س) آغاز کردیم و امروز نیز با زیارت ایشان به کار خود پایان خواهم داد.

وی با اشاره به اینکه مبنای اولیه فعالیت را حفظ شانیت مربیان قرار داده‌ایم، مطرح کرد: بسیاری از مربیان بیش از وظایف خود در راستای ارتقای اهداف آموزش فنی و حرفه‌ای تلاش کرده‌اند که باید مورد تقدیر قرار بگیرند.

سرپرست دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور ادامه داد: پس از حفظ شان و کرامت مربیان، تلاش کردیم ارتباط و همکاری خود با دیگر سازمان‌ها و ارگان‌ها را نیز حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه در این مدت تلاش کردیم در مسیر رشد آموزش فنی و حرفه‌ای حرکت کنیم، عنوان کرد: در همین راستا و باتوجه به اقداماتی که انجام شده توانستیم استان قم را به رتبه نخست کشوری در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای برسانیم.

تقی‌پور با اشاره به اینکه جذب منابع مالی از سال ۹۸، بیش از ۲۰ برابر گذشته شده است، خاطرنشان کرد: تمام این اتفاقات و دستاوردها تنها با همکاری و تعامل مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم به دست آمده است.

وی اضافه کرد: برای نخستین بار در استان قم فردی از اعضای آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم به سمت مدیرکلی این مجموعه انتخاب می‌شود که امیدواریم در ادامه مسیر موفق باشند.

همچنین خیرالله رهسپارفرد اظهار کرد: اداره‌کل آموزش و فنی حرفه‌ای در مسیر تقویت مهارت نیروی انسانی مورد نیاز بسیار اثرگذار واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه در این راستا قدم‌های موثری برداشته شده است، مطرح کرد: در استان قم در زمینه توانمندسازی نیروی انسانی هنوز جای کار بسیاری باقی‌مانده است که ریل گذاری اولیه توسط دکتر تقی‌پور به خوبی انجام شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم در پایان خاطرنشان کرد: مدیرکل اسبق آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای افزایش ارتباط میان دستگاه‌ها نیز توانستند اتفاقات خوبی را رقم بزنند.

سپس وحید وزیری‌راد اظهار کرد: امیدواریم در ادامه مسیر خدمت‌رسانی به مردم در اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

وی ادامه داد: اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان قم یک سازمان محوری در استان قم در حوزه تقویت ارتباط و هم‌افزایی با دستگاه‌های مختلف است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم دیدار اعضای فنی و حرفه‌ای با مقام معظم رهبری را مدنظر قرار داد و گفت: مقام معظم رهبری از فنی و حرفه‌ای به عنوان پنجه کارآمد کشور یاد کردند و این موضوع رسالت این سازمان را سنگین‌تر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه زنجیره‌ای در استان قم با محوریت فنی و حرفه‌ای شکل گرفته است، مطرح کرد: تمام اجزای این زنجیره توانسته‌ نقش آفرینی کند تا قم به عنوان استان برتر در حوزه فنی و حرفه‌ای معرفی شود.

وزیری‌راد با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بسیار کاربردی‌تر از آموزش‌های دانشگاهی است، عنوان کرد: خوشبختانه سطح آموزش در استان قم درحدی بالا است که در مواردی شاهد حضور نیروهای آموزش دیده استان قم در سایر استان‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم در سطح کشور بی‌نظیر هستند، تصریح کرد: مربیان قمی در کنار فعالیت‌های آموزشی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی نیز توانمند و فعال هستند.

در ادامه نیز، ابوالفضل شهیدی مهر مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری قم متن تقدیرنامه محسن امیدیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم را قرائت کرد.

همچنین، نماینده آموزش نیروهای مسلح استان قم، رئیس انجمن کارگری استان قم، رئیس انجمن آموزشگاه‌های آزاد استان قم، نماینده مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم، نماینده کارشناسان و … به ایراد سخن پرداختند.

سیده زهرا میرعبدالحسینی نیز در ادامه، ضمن تسلیت ایام فاطمیه(س)، اظهار کرد: در دنیای امروز، آموزش قدرت‌مندترین سلاح است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با پیشرفت عظیم تکنولوژی مواجه هستیم، مطرح کرد: طبق آمار و اطلاعات جهانی تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۷۰ هزار شغل از بین خواهد رفت و با پیشرفت تکنولوژی بیش از ۷۸ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

سرپرست جدید آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم ادامه داد: امیدواریم در مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای با همکاری بخش دولتی و خصوصی شاهد افزایش بهره‌وری، اشتغال‌زایی، توسعه و رفع بیکاری موثر باشیم.

همچنین امیر میمنت آبادی اظهار کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای و موضوع مهارت آموزی برای ایجاد اشتغال، رفع بیکاری، افزایش بهره‌وری و … بسیار موثر است.

وی با اشاره به اینکه اداره‌‎کل آموزش فنی و حرفه‌ای باید برای پاسخ‌ به این نیازها، توانمند باشد، مطرح کرد: باید بر اساس علم و نیازهای روز جامعه و بین المللی مهارت آموزی در فنی و حرفه‌ای انجام شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه باید در مسیر به‌روز کردن کارگاه‌ها نیز گام‌ برداریم، عنوان کرد: در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تلاش داریم این نیازها تامین شود.

وی ادامه داد: در این مسیر باید از بخش خصوصی، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنیم و یکی از رویکردهای اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای جذب سرمایه‌گذار است.

میمنت‌آبادی با اشاره به اینکه از تمام سرمایه‌گذاران در بخش آموزش فنی و حرفه‌ای استقبال می‌کنیم، عنوان کرد: متقاضیان سرمایه‌گذاری در این عرصه باید بدانند بستر و زمینه مناسب در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای وجود دارد.

وی با بیان اینکه استان قم یکی از استان‌های مهم در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای است، خاطرنشان کرد: استعداد و بستر لازم برای رشد و توسعه در این استان وجود دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم انجام شده است، تصریح کرد: همچنین زمینه‌های لازم برای توسعه و افزایش این اقدامات در استان قم وجود دارد.

وی ادامه داد: برای اولین بار در سطح کشور است که یک خانم به سمت مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای منصوب می‌شود که این موضوع توقعات از استان قم را بالاتر می‌برد.

میمنت‌آبادی با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای به دلیل اینکه با جوامع مختلفی ارتباط دارد، یادآور شد: یکی از ابرمشکلات کشور موضوع بیکاری است و سازمان فنی و حرفه‌ای می‌تواند در این عرصه کمک موثری برای کشور باشد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه اساسنامه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده است، بیان کرد: اگر این اساسنامه تصویب شود گام موثر و مفیدی در پیشرفت امور برداشته خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: با تلاش‌های انجام شده امیدواریم به زودی شاهد افزایش درآمد کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای باشیم.

در این جلسه همچنین، گزارشی از اقدامات انجام شده در اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم در زمان مدیریت محمود تقی‌پور از سال ۱۳۹۸ ارائه شد.

لازم به ذکر است؛ سیده زهرا میر عبدالحسینی از سال ۱۳۷۱ در مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم به عنوان مربی فعالیت داشت و در ادامه به عنوان کارمند در این اداره‌کل مشغول شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا